Hava Durumu

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olabilir?

Kamuajans.Com – 2018 yılında personel açığını kapatmak için bir çok kurum personel alımı için düğmeye bastı bunlardan biride Emniyet Genel Müdürlüğü bu yıl lise mezunu dahil 16 bin personel alımı yapacağı biliniyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:49
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:49
https://www.kamuajans.com/
Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olabilir?
 Polis alımları, ülkemiz gençleri tarafından oldukça yakından takip ediliyor. Ekonomik sorunlar, iş garantisi, gelecek kaygısı ve meslek sevgisi gibi çeşitli sebepler, ülkemiz gençleri arasında polislik mesleğinin ilgi görmesine neden oluyor.

Belli koşulları bulunan polislik mesleğine başvuruda bulunabilmek için belli koşullar bulunuyor. Boy kilo endeksinden ayrı olarak Lisans-önlisans Mezunu olmak, Lisans için KPSS sınavında P3 puan türünden 60 ve yukarı puanınızın olması, Önlisans için KPSS sınavından P93 puan türünden 70 ve yukarı puanınız olması gerekmektedir.

ÖNLİSANS MEZUNLARI POLİS OLABİLECEK!

Sadece lisans mezunları ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların müracaat edebildiği POMEM'lere artık 2 yıllık (önlisans) mezunları da başvuruda bulunabilecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.