Hava Durumu

İŞKUR’dan 110 bin 726 kişilik personel alım ilanı! Başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapılır?

İŞKUR’un Kasım ayı için 110 bin 726 kişilik alım ilanı açmasından sonra alım yapılacak meslek grupları merak konusu oldu. O meslek grupları neler? Başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapabiliriz?

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2022 11:02
Haber Güncellenme Tarihi: 30.10.2022 13:02
https://www.kamuajans.com/
İŞKUR’dan 110 bin 726 kişilik personel alım ilanı! Başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapılır?

İş arayan binlerce kişi tarafından ilk tercih edilen adreslerden biri olan İŞKUR yayınladığı personel alım ilanları ile gündem oldu. Kasım ayında almak üzere toplamda 110.726 personel alım ilanı yayınlayan İŞKUR en fazla alım yapılan meslek grupları ile birlikte başvuru şartlarını duyurdu. 

Toplamda 110.726 kişinin alınacağı İŞKUR açık iş ilanları üzerinden hangi şartların gerektiği ve başvurunun nasıl gerçekleştirilebileceği gibi detaylar da adım adım duyuruldu.

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? 
Yayınlanan ilanlara başvuru yapmak üzere gerekli olan başvuru şartları şu şekilde verilmiştir; 

Türk vatandaşı olmak (2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe
Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla),
18 yaşını tamamlamış olmak,
Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak
Eski hükümlü dışındaki işçi alım ilanlarına başvuru yapabilmek için zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
Engelli / eski hükümlü işçi alım ilanlarına başvuru yapabilmek için İŞKUR’a engelli / eski hükümlü olarak kayıtlı olmak.
Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak,
şartları aranmaktadır. 

NASIL BAŞVURU YAPILIR? 
İş başvurusunda bulunmak için öncelikle kişilerin İŞKUR kaydının bulunması gerekmektedir. İŞKUR kaydı bulunmayan kişiler yayınlanan personel alım ilanlarına başvuru yapamamaktadır. Kayıt yaptırmak üzere profil açmak isteyen kişiler, İŞKUR profil oluşturma haberimizi ziyaret edebilir. Profil oluşturarak giriş yaptırdıktan sonra İŞKUR "Açık İş İlanları" bölümünden kolay bir şekilde yayınlanan tüm personel alım ilanlarına ulaşabilmektedir. Burada kişiler kendi becerilerine ve çalışmak istedikleri iş gruplarını bularak kolay bir şekilde başvurularını gerçekleştirebilmektedir. İstihdamın sağlanması amacı ile paylaşılan bu personel alımlarının hepsi için gerekli olan başvuru koşulları ilanın detaylarında paylaşılmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.