Hava Durumu

Instagram Bildirim Ayarlarını Sessize Alma Yöntemi

Sosyal medya platformu olan Instagram, kullanımı kolay ve kullanıcıların keyifle kullanacağı bir uygulamadır. Ama Instagram'daki bildirimleri açmak veya kapatmak istiyorsanız ne yapmanız gerektiğini açıklıyoruz. Ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan Instagram 2010 Yılının Ekim Ayında kurulmuştur, Uygulamanın içerisinde kullanıcıların her ihtiyacına uygun özellik bulunmaktadır. Instagram'da en çok kullanılan özelliklerden biri de bildirimleri sessize alma özelliğidir.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:10
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:10
https://www.kamuajans.com/
Instagram Bildirim Ayarlarını Sessize Alma Yöntemi
Instagram kullanırken sürekli gelen bildirimler bazen rahatsız edici boyutta olabilmektedir. Bildirimleri engellemenin yada sessize almanın bir yolu var. Tek yapmanız gereken ayarları kontrol etmek. Instagramda paylaştığınız beğeni alırsa veya herhangi başka bir etkileşim olursa kullanıcıya bildirim gider. Çok fazla etkileşim alan bir Instagram hesabınız varsa bu bildirimler rahatsız edici olabilir. Instagram'da istediğiniz kişilerin bildirimlerini alabilir veya engelleyebilirsiniz.

En popüler sosyal medya araçlarından olan Instagram, milyonlarca abonesi ile bir dönemin fenomeni facebook'un pabucunu dama attı. Fotoğraf, video ve hikaye paylaşabildiğimiz Instagram'da kullanıcılar kendi arasında mesajlaşma imkanına da sahip.

Instagram ana sayfasından, DM bölümüne gidin. Sessize almak istediğiniz kişinin mesajının üstüne basılı tutun ve açılan sekmede 'Sessize Al' seçeneğine tıkladığınızda işlem tamamdır.

Instagram Bildirimlerni Nasıl Sessize Alabiliriz? Instagram Bildirimlerini Kapatma!

Beğeni ve yorum bildirimlerini sessize alma

Profili bölümünüze gidin. Sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklayarak ayarları açın. Sonra 'Bildirimler’ yazısını tıklayın. 'Anında İlet Bildirimleri' seçeneğini seçin. Açılan sayfadan beğenme, yorumlar, yorum beğenmeleri, etiketlenmeleri, takipçi isteklerini, mesajları ve diğer tüm bildirim ayarlarını bu bölümden yapabilirsiniz.

(Akıllı cihazınıza göre Instagramda ufak değişiklikler olabilir.)

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.