Hava Durumu

İllerin Çok Yüksek, Yüksek, Orta ve Düşük Risk Listesi! İl İl Koronavirüs Risk Durumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Mart 2021 tarihli Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklama sonrası Koronavirüs sürecinde normalleşme başlamış oldu. Son olarak Türkiye'nin Koronavirüs haritasına göre bazı iller normalleşemeyecek, bazı iller ise bir hayli normalleşecek.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:01
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:01
https://www.kamuajans.com/
İllerin Çok Yüksek, Yüksek, Orta ve Düşük Risk Listesi! İl İl Koronavirüs Risk Durumu

Normalleşme adımları şehirlerin vaka durumuna göre oraya özel atılıyor. 4 bölgeye ayrılına iller düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli olarak tanımlandı. Kısıtlamalar da bu doğrultuda uygulanıyor. 15 günde bir bölgelerin durumu yeniden belirlenecek. İşte son açıklamaya göre illerin risk durumu...

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mart 2021 tarihi itibariyle Türkiye'de normalleşmeye geçileceğinin sinyallerini vermişti. Sonunda o gün geldi çattı. 1 Mart 2021 tarihli Kabine Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre Türkiye'nin normalleşme sürecinde iller risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi ya da 1 numara), orta riskli (sarı ya da 2 numara), yüksek riskli (turuncu ya da 3 numara) ve çok yüksek riskli (kırmızı ya da 4 numara) olarak kategoriler belirlendi. 

KIRMIZI RENK

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Sakarya, Eskişehir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Sinop, Çankırı, Kütahya, Ankara, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Samsun, Tokat, Ordu, Yozgat, Kırıkkale, Nevşehir, Aksaray, Konya, Isparta, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Karaman, Mersin, Nğde, Osmaniye, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Kayseri, Sivas, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Bayburt, Erzurum, Rize, Artvin, Ardahan, Erzincan, Elazığ, Iğdır. 

TURUNCU RENK

Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Burdur, Kırşehir, Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Ağrı, Kars, Bingöl

SARI RENK

Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Muş, Bitlis, Van, Hakkari 

MAVİ RENK

Şırnak

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.