Hava Durumu

Helallik Uygulaması Nedir? Helallik Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Kamuajans.com – İslamiyette özellikle önem verilen insanlık için önemli bir sorumluluk olan helallik çoğu zaman yapamadığımız fırsatını kaçırdığımız geç kaldığımız durumdur.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:03
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:03
https://www.kamuajans.com/
Helallik Uygulaması Nedir? Helallik Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Eskilerin deyimiyle helallik verilmeyen insanın cenazesi kaldırılmaz sözünden de anlayacağımız üzere helallik özellikle biizm toplumumuz için önemlidir. Bu düşünceyle yola çıkan yazılımcılar herşeyde olduğu gibi helalliği de online platforma taşımayı başardı. Sizin adınıza istediğiniz kişilerden helallik isteyen 'HelalApp' isimli mobil uygulama hayata geçirildi..

App Store'da Gürkan Bulut, Play Store'da ise Collective Clann tarafından android ve ios marketlere yüklenen helallik uygulaması yayınlandı. HelalApp, mobil cihazlara indirilen bu uygulama, sizin adınıza istediğiniz kişilerden helallik istiyor.

Hem Android hem de iOS'te yer alan uygulama sayesinde yer, konum, saat fark etmeksizin helallik istenebilecek.

İlk olarak uygulamayı App Store ve Play Store mağazalarından indirmeniz ve profilinizi oluşturmanız gerekmektedir. Helallik isteme konusundaki kritik nokta burdan sonra ortaya çıkıyor çünkü o kişinin rehberinizde kayıtlı olması gerekmektedir.

Uygulamayı indirdikten ve profilinizi oluşturduktan sonra rehberinizden hakkını helal etmesini arzu ettiğiniz kişi veya bireyleri seçiyorsunuz. Uygulama da bu kişilere sizin adınıza bir SMS gönderiyor. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.