Hava Durumu

Haziran Ayı Normalleşme Sürecinde Kuyumcular Açık Mı?

Düğün, nişan, nikah gibi özel günlerde veya yatırım yapmak para biriktirmek amacıyla satın alınan değerli eşyaların bulunduğu yer kuyumculardır. Tabi kuyumcular sadece satın almak için değil bazen eldeki altını v.s. bozdurmak, satmak için de kullanılır. Kuyumcu çalışma saatleri vatandaşların bilmek istediği ve zaman zaman işine yarayacak bilgiler arasında yer alıyor. Özellikle resmi tatillerde açık mı, hafta sonu açık mı gibi pek çok sorular sıkça dillendiriliyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:10
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:10
https://www.kamuajans.com/
Haziran Ayı Normalleşme Sürecinde Kuyumcular Açık Mı?

Doğada bulunan metaller altın, gümüş, bronz gibi işlenerek kullanıma hazır hale gelir, bunların alım satımında çalışan yerlere de kuyumcu adı verilir. Söz konusu ziynetler kuyumculardan alınır veya satılır. Vazgeçilmez aksesuar ve yatırım aracı altın ile diğer ziynet eşyaları almak için uğramamız gereken kuyumcuların çalışma saatleri haberimizde...

Düğün, nişan, nikah gibi özel günlerde değerli eşyaların satın alındığı yerlerdir kuyumcular. Bu nedenle kuyumcu çalışma saatleri vatandaşların araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Altın ve gümüş almak isteyenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Kuyumcular hafta sonu açık mı? Kuyumcular saat kaça kadar açık? İşte yanıtları...

Altın, mücevherat, değerli taşlar alınıp satılan kuyumcuların çalışma saatleri özellikle düğün, nikah zamanlarında çokca aranır. Davetli olduğu düğün için hediye almak isteyenler vey paraya sıkışıp elindeki altını bozdurup nakite çevirmek isteyenlerin tek adresi olan kuyumcuların çalışma, mesai saatlerini merak edenlere haberimiz yardımcı olacaktır...

Altın ve gümüş gibi değerli metallerin satışından sorumlu olan kuyumcular bu metalleri satarken aynı zamanda da nakite çevrilmesi yönünde bir görevide üstleniyor. Geri dönüştürülebilir olan altın ve gümüş bir kura bağlı olarak anlık olarak değişik fiyatlara alım ve satımı yapılmaktadır.

Diğer meslek erbaplarına göre çalışma saatleri daha düzenli olan kuyumcuların 2021 yılı itibariyle çalışma saatlerini araştırdık.

1 Haziran 2021 tarihinde İçişleri Bakanlığı'nca yayınlanan Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu Genelgeye göre; Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat, terzi, berber gibi dükkanlar, büro ve ofisler vb. iş yerleri ile AVM’ler; Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde içerisinde bulunduğu iş kolu için belirlenen tüm salgınla mücadele tedbirlerine riayet etmek kaydıyla (Pazar günleri hariç) 07.00 - 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Kuyumcular Resmi Tatillerde Açık Mı?

Kuyumcular Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi bayramlarda bayramın ilk günü kapalıdır. Arefe günü ise hizmet vermeye devam ederler. Öte yandan 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatillerde kuyumcular açıktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.