Hava Durumu

Haziran Ayı Normalleşme Sürecinde Berber ve Kuaför Salonları Açık Mı?

Medeniyetin varoluşundan itibaren günümüze kadar gelen ve insan yaşamının vazgeçilmez unsuru olan berber ve kuaförler insan temasının en çok yaşandığı sektörler arasında yer alıyor. Fiziksel temasın bu denli çok olduğu berber ve kuaför sektörü koronavirüs pandemisi tedbirleri kapsamında çoğunlukla kapalı kaldı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:12
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:12
https://www.kamuajans.com/
Haziran Ayı Normalleşme Sürecinde Berber ve Kuaför Salonları Açık Mı?

Koronavirüs pandemisi tedbirleri kapsamında ilk kapanan işletmeler arasında yer alan berber ve kuaförler 29 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihli Tam Kapanma sürecinde kapalı tutuldu. İnsanların en çok kullandığı işletmeler arasında yer alan kuaför ve berberlerin ne zaman açılacağı merak ediliyor.

Vaka ve ölüm oranlarının bir artış gösterdiği bir azaldığı bu dönemde berber ve kuaförlerin açılma durumları 1 Haziran 2021 tarihinde İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu genelge ile belli oldu.

Buna göre; perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat, terzi, berber gibi dükkanlar, büro ve ofisler vb. iş yerleri ile AVM’ler; Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde içerisinde bulunduğu iş kolu için belirlenen tüm salgınla mücadele tedbirlerine riayet etmek kaydıyla (Pazar günleri hariç) 07.00 - 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.