Hava Durumu

Haziran Ayı Normalleşme Sürecinde Bankaların Açılış ve Kapanış Saatleri

Para çekme, yatırma, transfer etme, fatura ödemeleri, kredi kullanma, kredi ödeme ve benzeri para işlerimizde banka şubeleri hayatın merkezine oturmuş halde! Bankaların açılış, kapanış saati, şubelerin çalışma saatleri gibi bilgiler vatandaşlarımız için önemli durumda. Koronavirüs salgını sonrası bankalar mesai saatlerinde değişikliğe gitti.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:14
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:14
https://www.kamuajans.com/
Haziran Ayı Normalleşme Sürecinde Bankaların Açılış ve Kapanış Saatleri

Vatandaşlarımız banka işlemlerini halledebilmek adına mesai saatleri içerisinde banka şubelerine koşturuyorlar. Bankaların açılış ve kapanış saatleri önceki dönemde hemen hemen aynıyken, son dönemde virüs salgını etkisiyle bazı bankalar çalışma saatlerinde değişikliğe gitti. Yapıkredi, Akbank, Halkbank, Ziraat, Garanti ve diğer bankaların açılış, kapanış saatlerini haberimizde bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu 1 Haziran 2021 tarihli Genelgeye göre; Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA MESAİ

Cumhurbaşkanlığının 14.04.2021 tarih ve 2021/8 sayılı Genelgesi ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının 27.04.2021 tarih ve 17665 sayılı yazısı doğrultusunda, kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanmakta olan 10.00 - 16.00 saatleri arası mesai sistemi ile uzaktan/dönüşümlü gibi esnek çalışma usulünün uygulanmasına kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında da devam edilecektir.

Bankalar başta olmak üzere yurt çapında yaygın hizmet ağı olan kurum, kuruluş ve işletmelerin bilgi işlem merkezleri ile çalışanları (asgari sayıda olmak kaydıyla),10.00-16.00 saatleri arasında sayıları Banka yönetimlerince belirlenecek şekilde sınırlı sayıda şube ve personel ile hizmet verecek olan banka şubeleri ile çalışanları kısıtlamadan muaf olacak. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.