Hava Durumu

E-Okul 2. Dönem Karne Notu Görüntüleme Ekranı - MEB E-Okul'a Nasıl Giriş Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin ders notları ile diğer bilgilerini elektronik ortamda kayıt altında tuttuğu elektronik sistem olan E-Okul'a öğrenciler giriş yaparak not bilgisi, devamsızlık bilgisi, sınav tarihleri gibi kendilerini ilgilendiren detayları görebiliyorlar. E-Okul geçmiş dönemlerde de aktif olarak kullanılmasına rağmen özellikle son dönemde çok daha fazla rağbet görmektedir.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:32
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:32
https://www.kamuajans.com/
E-Okul 2. Dönem Karne Notu Görüntüleme Ekranı - MEB E-Okul'a Nasıl Giriş Yapılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (E-Okul VBS) sayesinde veliler ve öğrenciler not bilgilerini, devamsızlık bilgilerini, karne bilgisini, haftalık ders programını, hangi derse hangi öğretmenin girdiğini, sınav sonuçlarını, sınav tarihlerini, sınıfla ilgili istatistik bilgileri ve daha birçok bilgiyi çok kolay bir şekilde, istediği zaman öğrenebiliyor. Pandemi sürecinde karneler yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sistemi üzerinden görülebilecek, basılı karne olmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda hizmete sokulan E-Okul sistemi veli ve öğrencilere eğitim-öğretim hayatıyla ilgili bir çok bilgiye anında ulaşma imkanı veriyor. Ebeveynler öğrencilerin notlarını, devamsızlıklarını, sınav tarihlerini ve diğer önemli bilgileri e-okul sayesinde kolayca, hr yerden takip edebiliyor. Yine öğrenciler de aynı bilgilere erişebiliyor.

E-Okul yönetim bilgi sistemine giriş işlemi için açılan sayfada gerekli bazı bilgileri girmek gerekiyor. E-Okul girişinden sonra not bilgilerinizi menüdeki "Not Bilgisi" bölümüne tıklayarak öğrenebilirsiniz. E Okul üzerinden sınav tarihler, haftalık ders programı, devamsızlık bilgisi görüntüleme de mümkün oluyor.

E-OKUL'A NASIL GİRİŞ YAPILIR

E-Okul VBS’den yararlanmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-Okul uygulamasına giriş yapınız. Daha sonra açılacak olan sayfada üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu bölümde doldurmanız gereken bilgiler ise bilgi sahibi olmak istediğiniz öğrencinin TC kimlik numarası, yine aynı öğrencinin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içinde yer alan harf ve rakamları resimdeki rakamlar yazan alana giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra giriş butonuna basarak sisteme giriş yapabilir ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E-OKUL VBS'DEN HANGİ BİLGİLER ÖĞRENİLEBİLİR?

1. Ders Programları: E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde bulunan ders programları bölüm sayesinde velisi olduğunuz öğrencinizin okulda bulunmakta zorunlu olduğu saatleri öğrenebilir dışarıda olduğu sürelerin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

2. Devamsızlık Bilgileri: Veli izni ya da izin siz devamsızlık gibi bilginiz dahilinde ya da bilginiz dışında olan dönem içi tüm devamsızlıkların günleri saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3. Not Bilgisi: E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki not bilgisi bölümü üzerinden velisi olduğunuz öğrencinizin hangi derslerden sınava girdiğini, hangi notları aldığı gibi ders durumu ile ilgili bilgileri öğrenebilir, kontrolleri sağlayabilirsiniz.

4. Proje Ödevi: E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki proje ödevi bölümü ile öğrencinizin proje ödevi olup olmadığını varsa ödevin ne olduğu ya da yapılıp yapılmadığı gibi öğrencinizin ödevleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

5. Kayıt Alınması ve Silinmesi: E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki kayıt alınması ve silinmesi bölümü üzerindeki velisi olduğunuz öğrencinizin kaydının değişimi ya da silinmesi gibi durumlar hakkında detaylı bilgilerine erişebilirsiniz.

6. Nakil Bilgisi: E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki nakil bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm ile velisi olduğunuz öğrencinizin nakil durumu ile ilgili bilgilerin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

7. Karne Notu: E-Okul veli bilgilendirme sistemine öğrencinizin TC kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yaparak sistemde bulunan karne notu bölümüne erişebilirsiniz. Bu bölümde öğrencinin bir yıl içerisindeki karne notu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

8. Diploma Notu: E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden diploma notu ile velisi olduğunuz öğrencinizin mezun olma durumunda aldığı diploma notunun bilgisine erişebilirsiniz.

OKUL MOBİL UYGULAMASI NEDİR?

E okul mobil uygulaması farklı işletim sistemlerine göre hazırlanmıştır. Bu açıdan kişilerin işletim sistemlerine göre uygulama marketlere giriş yaparak uygulamayı indirmesi gerekir. İndirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından e - okul mobil uygulaması otomatik olarak cihazlara kurulacaktır. Kurulum işleminin bitmesi ile birlikte ise herhangi bir sorun yaşamadan giriş yapılarak bilgi sağlanabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.