Hava Durumu

E-Devlet EGM Çekilen Araç Sorgulama Ekranı! Çekilen Araç Hangi Otoparkta, Nasıl Öğrenebiliriz?

Geçmiş yıllarda teknoloji çok fazla gelişmeden önce çekilen aracın yerini sorgulayabilmek için karakollara başvuru yapmak veya çevrede esnafa sormak gerekiyordu. Ancak internet ve teknolojinin gelişmesinden sonra ülkemizde gittikçe gelişen E-Devlet uygulamaları bu sorunu çözdü. Otoparka çekilen araçların yerini e-devlet üzerinden sorgulama imkanına artık sahibiz.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:48
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:48
https://www.kamuajans.com/
E-Devlet EGM Çekilen Araç Sorgulama Ekranı! Çekilen Araç Hangi Otoparkta, Nasıl Öğrenebiliriz?

Çekilen araçlar sürücüler için baş belası olabiliyor! Özellikle yabancı bir yerdeysek, bu daha da büyük bir kabusa dönüşebiliyor. İlk kurulduğunda çok fazla talep görmeyen E-Devlet şimdilerde oturduğumuz yerde her türlü işlemi görmeye yarayan en önemli aracımız oldu. E-Devlet yeni bir hizmeti daha devreye sokrarak, çekilen araçların otopark adresini sorgulama sayfasını vatandaşların erişimine açtı.

Trafik kazalarının en büyük sebebi tahmin edildiği üzere uyulmayan kurallardan gerçekleşmektedir. Trafikte en öncelikli kural olan emniyet kemeri takma kuralını dahi sahte aparatlar takarak ihlal eden sürücüler olduğuna şahit oluyoruz. Trafikte uyulması gereken kurallara uyulmaması durumunda ise idari para cezaları ehliyete ve araçlara el koyma gibi cezalar verilmektedir. Geçmişte aracına el konulan sürücüler otopark otopark gezerek araçlarlını arıyor. Trafik şubelerinde yavaş işleyen prosedürlerle araçlarının peşinde geziyor. Geç kalınan her günde şişkin otopark ücretleriyle karşı karşıya kalıyordu.

Aracınızın Hangi Otoparka Çekildiğini Sorgulamak için TIKLA ÖĞREN

İŞTE PARKA ÇEKME NEDENLERİ

- Belediye otobüsü, taksi, dolmuş, tramvay duraklarına,
- Yaya kaldırımı ve geçitlerine,
- Okul geçitlerine,
- Kamu kurum ve kuruluşları ile hastane, sağlık kuruluşu, garaj, park, konut gibi yerlerin giriş-çıkışlarına
- Usulüne uygun olarak park etmiş araçların ikinci sıra yanına,
- Kavşak içlerine,
- Tünel girişlerine,
- Köprü girişleri ve üzerine,
- Yangın musluklarının bulunduğu yerlere,
- Özürlülerin araçları için ayrılmış yerlere park etmiş araçlar ile trafik düzeni ve genel güvenlik bakımından tehlike oluşturacak araçlar haricinde hiçbir araç çekilmeyecek.

Geçmişte yaşanan otopark vakalarına çözüm E-Devlet uygulaması oldu. Herhangi bir cezadan dolayı otoparka çekilen araçlarda geçmişte olduğu gibi meçhul olayların önüne geçilecek uygulama ile aracı çekilen sürücülere uyarı mesajı ve aracının bulunduğu otopark mesaj ile belirtiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.