Hava Durumu

Acil Durumda Aranabilecek Numaralar Listesi

Yaşamın koşuşturması içerisinde meydana gelen acil durumlarda aranacak bazı numaralar hayat kurtarabilir. Mesela bir yangın çıktığında, bir kavga olduğunda hangi numarayı arayacağımızı bilmeliyiz. Deprem, yangın, kaza, hastalık, elektrik-su-doğalgaz sorunları gibi acil nedenlerden dolayı aranması gereken bazı acil durum numaraları vardır. Bu acil durum numaraları mümkünse zihnimizden silinmemeli.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:23
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:23
https://www.kamuajans.com/
Acil Durumda Aranabilecek Numaralar Listesi

Hayatın ne getireceği belli olmamakla birlikte bazen öylesine acil ve önemli durumlar yaşarız ki ölüm ile kalım arasında kalırız. İşte o durumlarda başvurulması gereken numaralar vardır. Hayatta ansızın meydana gelen olaylar telaşlanmamıza, ne yapacağımızı bilmez hale gelmemize neden olmaktadır. İşte bu gibi acil durumlarda aranması gereken bazı numaralar vardır ve hayat kurtarıcıdır.

Acil bir durum olduğunda ilk aranacak kişi polistir. Fakat acil durum anında aranması gereken başka numaralar da vardır. Bunların başında 187 Gaz Arıza, 110 İtfaiye, 186 Elektrik Arıza, 156 Jandarma, 177 Orman Yangını numarası gelmektedir.

Acil durum numaraları aranarak ilgili acil durumlar hakkında yardım alınabilir, destek istenebilir, bilgi sahibi olunabilir. Bu numaraları bilmek, çocuklarımıza öğretmek zaman zaman hayati önem bile taşıyabilir.

Acil telefon numarası birçok ülkede yerel acil servislere ulaşmak için bulunan numaralardır. Bu telefon numaraları acil durum anlarında arandığında hayat kurtarabilir. Acil telefon numarası ani gelişen ciddi bir durumda çabuk yardım gerektiğinde telefonla aranması gereken, bu amaçla cevap verebilecek birilerinin başında bulunduğu telefon numarasıdır.

Acil durumlar, kişiyi telaşa sokan, panik yaptıran, ani ve fevri hareketler yaptırabilen anlardır. Bu gibi durumlarda sakinliğimizi korumak ve ne yapılması gerektiğini bilmek çok önemlidir. Acil durumlarda sakin olmayı becerebilirsek durumun türüne göre arayabileceğimiz ve yardım isteyebileceğimiz acil telefon numaraları vardır. Bu numaralar haberimizde...

ACİL DURUM TELEFON NUMARALARI

Polis İmdat 155
Gaz Arıza 187
Alo Doktor 113
Tüketici Hattı 175
Sağlık Danışma 184
Alo Sahil Güvenlik 158
Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi 184
İtfaiye 110
Alo Trafik 154
Elektrik Arıza 186
Jandarma İmdat 156
Alo Zabıta 153
Orman Yangını 177
Bilinmeyen Numaralar 118
Su Arıza-Fatura Bilgileri 185
Acil Servis 112

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.