Hava Durumu

2022 Yılı Kadir Gecesi Kutlama Mesajları (Uzun ve Kısa)

İslamiyet'te Müslümanlar için önemli gecelerden biri olan kadir gecesini 2022 yılının 27 Nisan'ında yaşayacağız. İbadetlerle geçireceğimiz bu mübarek gecede sevdiklerinize gönderebileceğiniz kutlama mesajlarını derledik.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:11
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:11
https://www.kamuajans.com/
2022 Yılı Kadir Gecesi Kutlama Mesajları (Uzun ve Kısa)

İslamiyetin önemi aylarından biri olan Ramazan-ı şerif'in son günlerinde islamiyetin önemli bir günü olan kadir gecesini yaşayacağız. Ramazan ayının son haftasında kutlayacağımız kadir gecesine özgün mesajları sizler için derledik.

Bin yıldan daha hayırlısı kadir gecesini bu yıl 27 Nisan 2022 tarihinde idrak edeceğiz. Ellerin semaya açılacağı bu gecede tüm müslümanlar ellerinden geldiğince dilleri döndüğünce ibadetlerini yerine getirecekler. Namazların kılınacağı yasinlerin okunacağı zikirlerin çekileceği bu gecede manevi huzur en üst düzeyde olacak.

KADİR GECESİNİN ÖNEMİ NEDİR?

Ramazan ayının son günlerinde tüm Müslümanlar tarafından Kadir gecesi heyecanla kutlanacak. Sizde eşinize dostunuza ailenize bu mübarek günde kutlama mesajları, Kadir Gecesi mesajı gönderebilirsiniz. İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafından Cebrail aracılığıyla Muhammed'e vahyedilmeye başlandığı gece olan Kadir Gecesi (Arapça: لیلة القدر)'nde çokça dua edilmeli, namaz kılınmalıdır. Ramazan Ayı'nın 27. Gecesi olarak bilinen Kadir Gecesi bu yıl 27 Nisan 2022 tarihine denk gelmektedir.

KADİR GECESİ MESAJLARI

Her yıl ramazan ayının 27.gecesi kutladığımız bu mübarek ayda sevdiklerimizin yanında olamasak da iletişim araçları ve sosyal medya platformları üzerinden kadir gecelerini kutlayabiliriz. Sevdiklerimize birbirinden değerli kadir gecesi mesajlarını göndereceğimiz bu gecede sizler için en seçkin mesajları hazırladık.

Gel ey Muhammed bahardir, dualar ardinda sakli, aminlerimiz vardir. Hacdan döner gibi, Beraat’tan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yillardir.Kadir Geceniz mübarek olsun..

Kuran-ı Kerim’de Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin yani Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor Bu nedenle bu geceyi ihya edelim Kadir geceniz hayırlı olsun

Bu gece bundan sonra peşpeşe gelecek bir dizi kandillerin; Miraç ve Beraat kandillerinin, on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının’da habercisidir. Bu sebepledir ki Kadir Gecesin’de manevî gücümüz artacak, kalplerimiz huzur bulacaktır..

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar… ta şafak sökünceye dek!.. Bu mübarek Kadir Gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

Bir damla umut serpilsin yüregine, bin tatli umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün dualarin kabul, Kadir Gecen mubarek olsun.

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bagliligini, meneksenin tevazusunu, lalenin gururunu, leylegin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kadir Geceniz mübarek olsun.

Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allaha arz etmek için de değerli bir fırsattır Kadir Gecesi, Allahın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara garkettiği bir gecedir Hepimize hayırlı olsun

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakisiniz kadar güzel, umudunuz yarin kadar yakin, yarininiz askiniz kadar mutlu, askiniz Kadir kadar mukaddes, dualariniz istediginiz gibi makbul olsun.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.