Kamuajans.com – Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hayata geçirilen İmar Barışı uygulaması kapsamında, geçtiğimiz yıl 81 ilde yapılan incelemeler sonucunda, yapı kayıt belgesi alınamayacak yapılardan olduğu için mevzuata aykırılığı tespit edilen 20 bin 158 kişinin belgesi iptal edilmişti.

İmar Barışı ile 31 Aralık 2017’den önce yapılmış, ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapıların imar ve iskân meselesinin çözülmesi amacıyla hayata geçirilmişti. Son olarak gündeme getirilen ve yasalaşması beklenen hobi bahçesi adıyla tarım arazilerinde yapılan yapıların yıkımı konusunda vatandaşlar tepkileriin dile getiriyor.

''Çocuklarınımızın toprakla buluştuğu sitres attığı organik sebze meyve yetiştirdiğimiz bahçeleri yıkmayın lütfen oralarda alın teri ve emeklerimiz var.'' Diyerek tepkilerini dile getiren yapı kayıt mağdurları müjde bekliyor.

Trafik sigortasında yeni dönem! Yüzde 200 zam veya yüzde 50 indirim alabilirsiniz! Trafik sigortasında yeni dönem! Yüzde 200 zam veya yüzde 50 indirim alabilirsiniz!

Yapı kayıt belgesi onaylandıktan 2 yıl sonra iptal edilen mağdurlar yapı kayıt ücretlerini tekrar ödemeye razı olduklarını yıkımların durdurulmasını talep ediyor.