Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, 19 Aralık 2019 tarihinde yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) Toplantısı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Merkez bankası tahminlerine göre öğretmen ve memur maaşları 2023 ZAM ORANI? Merkez bankası tahminlerine göre öğretmen ve memur maaşları 2023 ZAM ORANI?
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, ortalama devlet memuru maaşı 4 bin 500 lira olarak düşünüldüğünde, kamu görevlilerinin 8'inci aydan itibaren yüzde 20'lik vergi dilimine girdiğine dikkati çekerek, maaşlardaki kayıpların önüne geçilebilmesi için gelir vergisinin yüzde 15'i aşan kısmını devletin karşılaması gerektiğini dile getirdi.

Toplu sözleşmede alınan ama uygulanmayan kararları da KPDK'ye taşıyacaklarını belirten Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, "Maalesef devlette bu kararları takip eden bir birim yok. Devlet Personel Başkanlığının kapanmasıyla sorunun boyutu daha da artacak. Memur sözleşmelerinin takibiyle ilgili kamuda birimler kurulmalı." dedi.