Diyanet-Sen Mersin Şubesi veliler ve gençlere çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada ''Din, Ahlak ve Değerler alanı Kur'an-ı Kerim Peygamberimizin Hayatı Temel Dini Bilgiler dersleri seçim süreci hepinizin bildiği üzere başlamıştır. Ortaokullarımız ve Liselerimizin yönetimleriyle irtibata geçerek ders tercihlerinizi yapabilirsiniz. Seçmeli dersler arasında Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dini Bilgileri içeren  Seçmeli derslerin belirlenme işlemleri 22 Ocakta da sona erecektir.'' denilmiştir.

Bakan Özer: 28 Şubat ürünü eğitim politikası bu ülkeyi mahvetti Bakan Özer: 28 Şubat ürünü eğitim politikası bu ülkeyi mahvetti

Yapılan açıklamanın devamında; "Çocuklarımıza dini değerlerimizi öğretmek, ibadet aşkı ve İslam ahlakının bilinciyle onları yetiştirmek hepimizin en ulvi vazifesidir.” “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi birer insan, örnek birer Müslüman olarak yetiştirmek hepimizin gayesidir.”, “Bu gayeye hizmet edecek önemli bir hususu hatırlatmak istiyorum: Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri ortaokul ve liselerimizde seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Seçmeli derslerin belirlenmesi işlemleri 4 Ocakta başlamış olup, 22 Ocak tarihinde son bulacaktır. Yavrularımızın bu dersleri tercih etmeleri için gerekli hassasiyeti gösterelim.

“Bugün birçok gencimizin teröre bulaşması, gasp, hırsızlık ve uyuşturucu batağına sürüklenmesi, aile içi dramların baş aktörü olmasının en önemli sebeplerinden biri de dini değerlerimizin onlara öğretilmemesindendir. Dolayısıyla çocuklarımıza doğruyu yanlışı göstermek, Allah korkusunu kalplerine yerleştirmek ve  yapacakları yanlışlıkların bedelinin ağır olacağını onlara öğretmek hepimiz için vazgeçilmez bir görevdir. Merhum Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş;
"Ne irfandır veren ahlaka yükseklik, ne vicdandır;

Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır."

Gelin hep beraber Rabbimizin bizlere emaneti olan çocuklarımızı Allah'ın rızası doğrultusunda yaşayan bir nesil olarak yetişmeleri için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirelim. Yarının pişmanlığını yaşamadan, bugünden sevincini paylaşalım.”   

“Değerli Veliler, Sevgili Gençler!

Allah’ın sözlerini öğrenmek ve anlamak için Kur’anı Kerimi, Peygamber Efendimizin(s.a.v) hayatını öğrenmek ve örnek almak için Peygamberimizin Hayatı, Dinimizi en güzel öğrenmek için de Temel Dini Bilgiler Derslerini seçelim.” denildi.