Benzin ve motorine gelen indirimin ardından, Rusya'nın doğalgaz ile ilgili hamlesinin ardından LPG için tüketiciler zam beklentisi içine girmişlerdi. Ve beklenen oldu bu gece yarısından itibaren LPG'nin litre fiyatına 60-65 kuruş arasında zam bekleniyor.

Sektöre kaynaklarına dayandırılan bilgilere göre LPG'nin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 60-65 kuruş zam bekleniyor. Yapılacak bu zamla birlikte LPG'nin litre fiyatı 12 liraya dayanmış olacak.

Gözden kaçırmayın

Bakan Mahmut Özer, 'Tüm öğrencilere 'yaz okulu' geliyor!' Bakan Mahmut Özer, 'Tüm öğrencilere 'yaz okulu' geliyor!'

LPG'YE ZAM DALGASI
Sektör kaynaklarının açıklamalarına göre LPG fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 60 ila 65 kuruş arasında zam gelmesi bekleniyor. Petrol fiyatları için önceki hafta oldukça hareketli geçerken, ABD'nin stratejik petrol rezervlerinden satış kararı ve OPEC’in petrol üretimini Mayıs ayında beklendiği gibi günlük 432 bin varil artırma konusunda anlaşması sonrası fiyatlar düşüşe geçmişti.

Sonrasında Biden yönetiminin benzin fiyatlarını düşürmek ve enflasyonla mücadeleye destek olmak için rezervlerinden günde 1 milyon varil petrolü kullanıma sunacağını açıklamasının etkisi yeni haftada da sürdü. ABD ham petrol fiyatları geçtiğimiz hafta yüzde 13 gerilemesinin sonrasında yeni güne 100 doların altında başladı. Brent petrol de şu an 104 dolar seviyesinde bulunmakta.