Ancak görüyoruz ki gidercayak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a görev süresinin son haftasında özel kalem müdürü ve danışmanları kendi arkadaşlarını 76. maddeden daire başkanı ve şube müdürü yaptırmışlar .

Milli Eğitim Bakanlığında vekaletname çalışan onlarca şube müdürü olmasına rağmen sadece 15 kişiye kadro verilmiş.

Hüseyin Çelik döneminden hatırladığımız 76. madde atamalarını uzun yıllar sonra Ziya Selçuk da gider ayak kullanan ikinci Bakan oldu.

Ziya Selçuk keşke sadece özel kalem müdürü ve danışmanlarının arkadaşlarına değil de Milli Eğitim Bakanlığında uzun yıllardır vekaleten şube müdürlüğü yapan torpili olmayan herkese kadro verseydi

!Bu şekilde kimsesizlerin kimsesi olabilir ve adaleti sağlardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevi devredeceği gece iki kişiyi 76. maddeden daire başkanı yapmış.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü şube müdürü Mustafa A. ve Ayhan KORKMAZ.’ı 76. maddeden Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğüne daire başkanı olarak atamış.

Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Erdal K. Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne, ikiz kardeşi Teftiş Kurulu Başkanlığı Şube Müdürü Ergün K. ise Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’na son hafta 76. maddeden Daire Başkanı olarak atanmışlardır. 

Ziya Selçuk’un özel kalem müdürü Uğur Kılıç’ın arkadaşı ve yardımcısı Emrah İ.’ı 76. maddeden daire başkanı yaptırdı.

Bu 76. madde atamasında muvafakat bile alınmadan hatalı yapıldığı iddia ediliyor.

Milli Eğitim Bakanlığında son hafta 76. maddeden 7 şube müdürünün ataması yapıldı.

 Daha öncede 8 şube müdürü ataması 76. maddeden yapılmıştı.

Bakan danışmanlarının arkadaşları 76. maddeden şube müdürü yapıldı.

Bakan danışmanı tarafından Yakup B. A., Nuri C., Onur A., Hüseyin D., Mehmet Akif K., Bülent K. ve Serap Y.'i ; 76. maddeden şube müdürü yaptırdığı ifade ediliyor.

Sonuç olarak ; Bakanımızın çok değerli özel kalem müdürü ve çok değerli danışmanları keşke 76. maddeden Bakan’a son dakika atama yaptırmasaydınız.

  Bakın size de kalmadı o koltuklar!Yaptırmış olduğunuz ADALETSİZ ! 76. madde atamalarıyla tarihe geçirdiniz Ziya Selçuk’u…

Sn Bakan Mahmut Özer'in bu atamaları iptal edeceği duyumunu aldık.

Bekliyoruz...

Fikri SABİT