Uzman Öğretmenlik Deneme SınavlarıUzman öğretmenlik haftalardır gündemi meşgul ediyor. Sınav yaklaştı. Sınava hazırlanan öğretmenler için deneme sınavlarını derledik.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda 10 yıl görev süresini tamamlamış öğretmenler uzman öğretmenlik sınavına girerek hem kademe atlayacak hem de maaşlarında ek olarak ödeme alacaklar. En az 10 yıl hizmeti bulunan öğretmenler ise başöğretmenlik sınavına girecekler. Uzun zamandır uzman öğretmenlik sınavı için hazırlık yapan binlerce öğretmen eğitimlerini ve çalışmalarını tamamladılar. Deneme sınavları yapmaya başladılar.

14 Kasım 2022 Pazartesi günü sınav yerleri açıklanacak. 19 Kasım 2022 Cumartesi günü ise sınav gerçekleşecek.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı soru ve cevapları 19 Kasım 2022 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

Sabah Yazarı Engin Ardıç Öğretmenlere: Havaları yavaş yavaş söndü Sabah Yazarı Engin Ardıç Öğretmenlere: Havaları yavaş yavaş söndü

Eğitimciler Birliği Sendikası tarafından bu sınava yönelik konu testleri hazırlandı. Hazırlanan konu testleri herkese açık u zman öğretmenlik için hazırlanan 5 adet deneme testini PDF olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Uzman Öğretmenlik deneme sınavlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

.İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ: