MEB 4 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitim şeklinde devam edecek olan eğitim öğretim sürecinde öğretmenlerle ilgili merak edilen hususları açıklığa kavuşturdu. Öğretmenler okula gidecek mi, ek ders alacaklar mı sorularının yanıtını haber içeriğimizde!

Kasım ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünler belli oldu Kasım ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünler belli oldu
2020-2021 Eğitim yılı aşamalı ve seyreltilmiş bir şekilde uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitim harmanlanmış olarak (hibrit) devam ediyordu. Salgın yeniden ivmesini yukarıya doğru hızlandırınca 17 Kasım itibariyle yeni kararlar uygulamaya koyuldu. Eğitim faaliyetleri de bu konuda nasibini aldı ve tamamen uzaktan eğitime geçildi. Bu süreçte öğretmenlerin okula gidip gitmeyeceği, ek ders alıp almayacakları da netliğe kavuşturuldu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre; ''Bu süreçte öğretmenlerimiz de çalışmalarını uzaktan sürdürecek olup uzaktan eğitim için okullarımıza gelerek bilgisayar ve kamera gibi araçlardan da yararlanabileceklerdir. Zümre öğretmenlerimiz ise uzaktan eğitim sürecini takip ve koordine etmek amacıyla haftada en az 1 gün okullarımıza geleceklerdir. Öğretmenlerimiz uzaktan eğitim sürecinde ek ders ücretlerini almaya devam edeceklerdir.'' denildi.

Okul yöneticileri ve rehber öğretmenler de dönüşümlü olarak haftada en az 1 gün olmak üzere okullarda bulunacaklar.