Android telefon kullanıcıları son günlerde sinir harbi yaşatacak sorunla uğraşıyor. Androis system webview kaynaklı sorun yüzünden uygulamalarda hata, çökme gibi hatalarla karşılaşan android telefon kullanıcıları bazı aplikasyonları kullanamaz hale geldi. Peki android uygulama durduruldu hatası neden oluyor, nasıl çözülür?

Android System Webview'den kaynaklandığı Google tarafınan açıklanan andorid uygulamaları çökme, açılmama sorunu telefon kullanıcılarının sinirini bozdu. Google sorununu nasıl çözüleceğini aöıkladı. Telefon kullanıcıları android uygulamalarınız çöküyor mu? Eğer bu problemden muzdaripseniz işte bunun nedeni ve çözümü..

Google, sorun yaşayan kullanıcılar için çözüm önerisi paylaştı. Sorun yaşayanların WebView'ın son güncellemesini kaldırabileceklerini belirten Google, bunun geçici bir çözüm olacağını bildirdi. Google, kısa sürede yeni bir güncelleme yayınlayarak söz konusu sorunu kökten çözüleceğini açıkladı.

Söz konusu uygulama hataları özellikle Samsung Galaxy kullananları çok etikledi. Android System Webview'de yaşanan problemlerden kaynaklanan bu sorun şöyle çözülüyor...

UYGULAMA ÇÖKME SORUNU HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Android System Webview kaynaklı hata iki şekilde çözülebilir.

Birincisi uygulamayı telefondan kaldırmak ve yeniden yüklemek.

İkinci seçenek ise uygulamayı geçici olarak durdurmak.

Bunu yapmak için;

--> Ayarlardan, Uygulamalar bölümüne gidin.

--> Buradan Android System Webview'ı açın.

--> Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın.

Android 11'in altında sürüm kullananlar için bir seçenek daha var.

Tlefondaki chrome uygulamasının güncellemelerini silmek sorunu çözüyor. 

Ayarlar --> Uygulamalar --> Chrome --> Güncellemeleri kaldır