Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''Üniversiteli işçiler umutla ve sabırla bekliyorlar. Bu konuda eskiden karar alındı ama hala ortada bir şey yok. Eğer yapılmayacaksa bu insanlara umut verilmemeli. Üniversiteli işçiler bir statü değişikliği talep ediyorlar ve herhangi bir mali külfeti de yok.'' dedi.

4/D'li İşçilerin İkramiye Tutarları Belli Oldu! 4/D'li İşçilerin İkramiye Tutarları Belli Oldu!
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''4-C’den 4-B’ye geçenlerin yaşadıkları sıkıntıları yakından takip ediyoruz. 43 yaşında emekliliğe zorlamak doğru değil.

Tüm çalışanlar açısından bakıldığında fiili hizmet meselesi yeniden gözden geçirilmelidir. Üniversite hastanelerinin ciddi bir mali sıkıntısı var. Böyle giderse bu hastaneler konkordato ilan eder.

Ekonomik Sosyal Konsey anayasal bir kuruluş ama 2009’dan beri faaliyeti yok. Derhal toplanmalı ve bu konseyde yaşanan gelişmeler ele alınmalıdır.

Bütün bu başlıkları kapsayacak ve adına “Memur Paketi” diyeceğimiz bu paket ile sorunları rahatlıkla çözebileceğimizi ve beklenti içinde olan vatandaşlarımızın yüzlerinin güleceğine inanıyorum. Patenti bize ait olan Memur paketinin bir an önce hayata geçmesi için KPDK’da adım atılmasını bekliyoruz” dedi.