KamuAjans.Com-WhatsApp kullanıcıların mesajlarını arama derdinden kurtaracak bir özelliği platforma entegre etmeye hazırlanıyor. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platforma gelecek yenilik ile bir kez daha gündemde.

'James Webb Teleskobu'ndan görüntü' diye sucuk paylaşan bilim insanı özür diledi 'James Webb Teleskobu'ndan görüntü' diye sucuk paylaşan bilim insanı özür diledi
Facebook'un bünyesinde bulunan uygulama, sohbet veya grup listesinde yaşanan düzensizliği ortadan kaldırmak için mesaj veya grup yazışmalarını sabitleme özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Söz konusu özellik WhastApp'ın Beta sürümündeki yerini aldı. Yeni özelliğin kullanıma girmesinin ardından WhatsApp kullanıcıları maksimum 3 mesajlaşmayı sohbet listesinin en başına sabitleyebilecek.

Başka bir deyişle Twitter'daki tweet pin'leme özelliğinde olduğu gibi kullanıcılar sohbet ekranını kolay bulmak için istedikleri mesajlaşmayı pin'leyebilecek, bu işlemin ardından söz konusu sohbet ekranı sürekli tepede yer alacak.

Kullanıcıların bir sohbeti sabitlemek için tek yapması gereken ise sohbetin üzerine basılı tutmak ve üst bölümde beliren iğne simgesini seçmek. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde Android ve iOS kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor.