Kamuajans.com - Türkiye Tarım Kooperatifleri tarafından Müfettiş Yardımcısı, Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi Alım İlanına ilişkin kamuoyuna açıklama yapıldı.

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

05.05.2017 Tarihinde ilan edilen Tarım Kredi Kooperatifleri istihdamına ilişkin olarak;

Yeni Bitki Çeşitlerine Ait Islahçı Haklarının Korunmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik (15 Eylül 2021) Yeni Bitki Çeşitlerine Ait Islahçı Haklarının Korunmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik (15 Eylül 2021)

Kendisinin veya ailesinin (bekâr adaylar için anne/baba, evli adaylar için eşin ikametgâhı kabul edilmektedir) son 6 aydır, başvuru yapacakları Bölge Birliğine bağlı illerden birinde ikamet ettiğini gösterir Nüfus Müdürlüğünden alınacak adres bilgileri raporunu ibraz etmeleri istenmişti.

Ancak, 25.05.2017 tarihi itibariyle bir il sınırı içerisinde son 6 aya ilişkin ikamet beyan edemeyen adaylar, Adres Bilgileri Raporunda en az 6 ay ikamet ettiği son yerleşim yerine ait İlin bulunduğu Bölge Birliğine başvuruda bulunabilecektir.

Ayrıca yine ilan metninde belirtilen halen askerlik görevini yapanların başvuruları ile ilgili olarak ilgililerin şahsen başvuru yapamamaları halinde anne, baba, eş veya kardeşleri aracılığı ile evraklarının teslimi kabul edilecektir.

Müfettiş Yardımcısı, Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi Alım İlanı Detayları İçin Tıklayınız.