Herkesin hayali iyi bir arabaya sahip olmaktır. Araba sahibi olmak ise kolay değildir.

Çoğumuz için araba sahibi olmak özgürlük anlamına gelebilir. Gitmek, görmek ve istediğini, ne zaman istersen yapmak demektir. Bu ister her gün işe yarayacak, isterse bir yolculuğa çıkacak olsun, arabalar gerçekten birçokları için temel günlük yaşamın bir parçasıdır, ancak aynı zamanda bir bedeli vardır… ve biz sadece satın alma fiyatından da bahsetmiyoruz.

https://www.scrapcarcomparison.co.uk/ sitesinin yaptığı araştırmaya göre;

Bakan Soylu'dan Amerika'ya rest! "Amerikan Büyükelçiliğinin taziyesini reddediyoruz" Bakan Soylu'dan Amerika'ya rest! "Amerikan Büyükelçiliğinin taziyesini reddediyoruz"

Sigorta yaptırmak, yakıt ikmali yapmak ve onarımlar için ödeme yapmak, sahip olma maliyetini artırır, ancak burada, Hurda Araba Karşılaştırma'da maliyet karşılaştırmaları bizim için gündemde çok yüksek olduğundan, bu maliyetlerin dünya genelinde nasıl farklılık gösterdiğini öğrenmek istedik.

Araba Sahibi Olmak İçin En Ekonomik Ülkeler


Araba sahibi olmak için en ucuz ve en pahalı ülkelerin nerede olduğunu bulmak için ortalama araba maliyetlerini (aynı araba modelleri için) aldık ve ne kadar pahalı olduğunu değerlendirmek için ortalama araba sigortası, onarım ve mevcut yakıt fiyatlarına ekledik. dünya çapında bir arabaya sahip olmak ve onu çalıştırmaktır.

Bu maliyetler, makul bir satın alınabilirlik ölçüsü vermek için her ülkedeki ortalama yıllık kazançlara göre ağırlıklandırıldı - bir ülkenin bir araba sahibi olmak için gereken ortalama yıllık maaşının yüzdesini hesaplamamızı sağladı!

Tüm bu matematik ortadan kalktığında, sürücüler için paranın karşılığını en iyi şekilde sunanın Avustralya olduğunu gördük. Ortalama Avustralya yıllık maaşının (%49) yarısından biraz daha azını gerektiren bir arabaya sahip olma ve araba kullanma maliyetleri burada diğer tüm ülkelerden daha düşüktür.

Otomobil merkezli Amerika Birleşik Devletleri'nin yanı sıra Avrupa'daki birçok ülke de otomotiv değeri açısından ilk 10'da yer aldı. Araştırmamızdaki diğer birçok ülkeden daha yüksek bir yaşam maliyeti ile İngiltere ilk beşin dışında kaldı, ancak yine de değerini kanıtlamayı başardı ve dokuzuncu sırada ilk 10'a girdi!

Tabii ki, yalnızca Birleşik Krallık'ta fiyatlar değişiyor, satın alma, yakıt ve onarım maliyetleri Londra ve Brighton gibi yerlerde daha yüksek bir maliyetle geliyor , ancak çoğu şey gibi Manchester ve Sheffield gibi Kuzey şehirlerinde daha ucuz !


Araba Sahibi Olmak İçin En Pahalı Ülkeler
Ölçeğin diğer ucunda, maaş, elbette, herhangi bir şeyin ne kadar uygun fiyatlı olacağı konusunda büyük bir rol oynar, bu nedenle, ortalama maaşların daha düşük olduğu, araba sahibi olmanın çok daha pahalı olduğu, hatta araba sahibi olmanın çok daha pahalı olduğu ülkeleri görmek şaşırtıcı değildi. yeni araba fiyatları Birleşik Krallık ve ABD'nin beğenisine göre nispeten ucuz

Araştırmamızda araba sahibi olmak için en pahalı yer olarak gösterilen Türkiye, araba satın almak ve çalıştırmak için Türkiye'nin yıllık ortalama maaşının 6 katından fazlasını gerektirirken, Güney Amerika'da yenisini satın almak da özellikle zor.


Bunu okuyorsanız ve mevcut arabanızın daha yeni bir modelle değiştirilmesi gerektiğini ve onarım maliyetlerinin hızla arttığını düşünüyorsanız - belki de arabanızı hurdaya çıkarmayı düşünmenin zamanı gelmiştir? Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın !

Metodoloji
Kazanç, araba fiyatı, sigorta, onarım ve yakıt için ortalama maliyet verilerinin hazır olduğu 40 ülkeye baktık, karşılaştırma için mevcut araba maliyeti verisi olmayan ülkeler çalışmadan çıkarıldı. Araba fiyatları, iki popüler model olan VW Golf ve Toyota Corolla'nın ortalaması alındı ​​ve nihai sıralamayı hesaplamak için ortalama yıllık maaşlara karşı tartılmadan önce ortalama yakıt, sigorta ve onarım maliyetlerine eklendi. Sonuçlar, her ülkenin yeni bir araba satın almak ve çalıştırmak için gereken yıllık ortalama maaşının (kişi başına) yüzdesini ortaya koyuyor. Tüm veriler Ağustos 2021 itibariyle doğrudur.