Yaklaşık yüz bin öğretmenin bu kurslara katıldığı ve söz konusu bu takviye kurslardan ücret aldığı biliniyor. Açıklamaların yapıldığı Kasım ayına ait ek ders ücretlerinde böyle bir artışın olmadığını gören yaklaşık bu yüz bin öğretmen, bu kez de bu artışın ne zaman yapılacağını, yapılacak artışın daha önceden girmiş oldukları kurs saatlerine de yansıtılıp yansıtılmayacağını düşünmeye başladılar.

 

Öğretmenlerin aldığı ek ücret ve maaş birçok kesimce maalesef manipülasyon kaynağı olarak görülüyor. Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU'nun yapmış olduğu açıklamalar bu kez manipülasyonun önüne geçmiş, ancak bu sefer de aynı kesimler; sanki bu ücreti bütün öğretmenler alıyormuş ve her birisi maksimum düzeyde takviye kurs ücreti hak ediyormuşçasına yine manipüle konusu ettiler.

 

Takviye kurs ücretlerinin artması durumunda 2014 - 2015 ders yılında girilen  (artıştan öncesi de dâhil olmak üzere) bütün kurs ücretlerinin yeni ücrete göre hesaplanacağı ve daha önce 9 TL üzerinden hesaplanan kurs saatleri fark ücretlerinin de öğretmenlere ödenmesi gerektiği bilgisini değerli öğretmenlerimizle paylaşmak isteriz. 

 

Öğretmenlerimiz, daha fazla karışıklığa mahal bırakmadan bu konuda resmi makamlardan bir açıklama ve tarih beklemektedirler. Takviye kurslara birçok öğretmen “18 TL haberlerinden”  sonra katılmış, yine birçok öğretmen de kurs vermekten vazgeçmek üzereyken, 18 TL açıklaması, 24 Kasım'da “Öğretmenler Günü Müjdesi” olarak “devletin tepesinden” gelmişti.

 

                       Kamuajans.com olarak, sendikal ve örgütsel anlamda tamamen yalnız kalmış öğretmenlerimizin bu konuda da sesi olmaya devam edeceğiz, bizi takip etmeye devam edin.


                                                                             Gürdal KARABIYIK

                                                                       Kamuajans.com - özel haber