Survivor 2020’de 12 Mayıs Salı günü 74. bölüm ekrana geldi. Basketbol maçının yapıldığı Survivor 74. bölümde eleme konseyi toplandı ve 1 kişi adaya veda etmek zorunda kaldı. Dokunulmazlık oyununun ilkini ünlüler kazanmıştı ve gönüllüler takımından Berkan ilk aday oldu. İkinci dokunulmazlık oyununu ise gönüllüler kazanınca bu sefer ünlülerden Mert aday olarak gösterildi.

SGK şifre alma! e-Devlet SGK şifre alma sistemi… SGK şifre alma! e-Devlet SGK şifre alma sistemi…
Ekranların fenomenleşen yarışması Survivor haftanın her günü ekrana geliyor. Salı akşamı yayınlanan bölümde bir kişi elendi. Bu isim sağlık sorunundan dolayı elenen isim oldu ve büyük bir sürpriz oldu. Hem yarışmacıları hem de izleyenleri şoka uğratan veda Ersin'in vedası oldu.

Ünlüler takımından Mert Öcal’ın ve Gönüllüler takımından Berkan Karabulut’un elenme adayı olduğu gecede diğer adaylar SMS sonuçlarına göre belli oluyor. En fazla oyu alan yarışmacılar birer kişiyi elenme adayı olarak bildiriyor.

Survivor’da kim elendi?

Survivor 2020’de 12 Mayıs akşamı yapılan konseyde sağlık sorunlarından dolayı adaya Ersin Korkut veda etti. Ersin 'Yılmaz Erdoğan kuzenim bana şampiyon olmadan gelme demişti ama bunu başaramadım' sözlerini kullandı. Birçok yarışmacının gözlerinin dolduğu vedada Ersin 'Anneler günü hediyesi en güzel hediyeydi. Bir de Cemal Can'ın şampiyonluğa adaysın sözleri çok hoşuma gitti. Ama herşey burada sona erdi' dedi.

Acun Ilıcalı'nın açıklamasına göre; Ersin Korkut geçtiğimiz günlerde futbol oyununda sakatlanmıştı. Sakatlığı sonrası çekilen MR sonuçları kötü geldi. MR sonuçlarını inceleyen Doktor Metin Kuş Ersin Korkut'un bundan sonra Survivor'a devam etmemesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Survivor Basket maçını kim kazandı?

Survivor’da 74. bölümde ödül olarak bir kez daha instagram canlı yayın vardı. Kazanan takım Acun Ilıcalı’nın instagram hesabından canlı yayın yapacak ve kitleleri ile interaktif bir buluşma yaşayacaklar. Bu ödül için oynanan basketbol oyununda Gönüllüler takımı Ünlüler takımını yenmeyi başardı. İkiye iki oynanan maçlarda Gönüllüler üstün geldi ve instagram canlı yayınına katılmaya hak kazandı.