TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘onursuz’ diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi.

 CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel düzenlediği basın toplantısında Bakan Soylu'ya Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri sebebiyle tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pis işlerini yaptırdığı bir araç olduğunu, Bakan Soylu'nun bütün yaptıklarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bilgisi dahilinde olduğunu söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in ilgili sözleri

''Kalem onun (Erdoğan) elinde. Onun mürekkebinden çıktı bu Süleyman Soylu. O imzayı hâlâ atmadığı için bu memleketi utandırmaya devam ediyor. Süleyman Soylu, Recep Tayyip Erdoğan’ın pis işlerini yaptırdığı bir araçtır. Bunu bilin, bunu görelim.''

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı için engel! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı için engel!

''Tayyip Bey’in imzasıyla duruyor orada. Ben alamıyorum onu görevden, yetkiyi (gensoru) aldınız elimizden… İlk seçimlerde millet o yetkiyi bize verene kadar kalem Tayyip Bey’in elinde. Süleyman Soylu’nun bütün yaptığı rezillikler Tayyip Bey’in bilgisi dahilinde oluyor.''