Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şubat ataması için rakamın belli olmadığını ifade ederken LYS'nin değişip değişmeyeceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Bu sadece MEB'in verdiği bir karar değil. Maliye Bakanlığı'yla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Bu ara tasarruf dönemindeyiz. Bu konuyla ilgili çok kısa sürede açıklama yapılacak. Şubat ataması için şu an rakam belli değil.

Şuan bir tasarruf dönemindeyiz. Ama yine de ihtiyacımzı çerçevesinde, yeni öğretmen alımına dair çalışmalar yürütüyoruz. Bu konu benim tek başıma karar verebileceğim bir konu değil. Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yürüttüğümüz çalışmaların sonuna geldik. Kısa bir süre içinde bu konuda bir açıklama yapacağız. Rakam şu anda belli değil.'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Ben sınavın adını ya da sistemi değiştirmenin bütünü değiştirmiyorsunuz. Bizim bu sene değişiklik yapmaya ihtiyacımız yok. Bazı dedikoduları görüyorum. LYS değişiyor gibi. Biz çocuklarımıza sürpriz yapmayacağız. Düzenlemede bazı sıkıntılar var onu düzelteceğiz. Aileler ve çocuklar rahat olsun. Bu yüzden örnek soruları veriyoruz. Sayısal kısımda süreyi 20 dk uzatıyoruz. Zamanla sınavla yer alan okullar azalacak ve okullarla aralardaki fark azalacak.'' dedi.