Kamuajans.com - 2017 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticileri Görevlendirmede Kılavuzunun 2.3 maddesinde yer alan düzenleme oldukça dikkat çekiyor!

2023 Ocak Ayında Öğretmen Maaşları Ne Kadar Olacak? 2023 Ocak Ayında Öğretmen Maaşları Ne Kadar Olacak?
Kamuajans.com - Aynı madde 2016 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu'nda 2.25. maddesi olarak mevcuttu. Bu madde 2016 yılında sorun yaratmıştı ve akabinde MEB bir yazı yayınlamıştı. İşte o yazı:2017 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu'ndaki o madde:

2.23. Halen yönetici olanlardan (müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı) görev süresini doldurmayanlar aynı veya farklı yönetim görevleri dahil olmak üzere görevlendirme başvurusunda bulunamayacaktır.

Kılavuzun bu maddesinden de anlaşıldığı üzere mevcut müdür yardımcıları ve müdür başyardımcıları, müdürlük için başvuruda bulunamayacaklardır.

Sendikalar bu konuyu geçtiğimiz günlerde gündeme getirmiş ve Bakanlığa iletmişlerdir. MEB'den açıklama istenmesine rağmen şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

MEB'den olumlu yönde bir açıklama gelirse müdür yardımcılarına ve müdür başyardımcılarına müdürlük yolu açılabilir.

KamuAjans.com - Özel Haber