Snapchat, Instagram, WhatsApp ve Facebook'tan sonra Spotify de hikaye özelliği olan sosyal medya platformları kervanına katılıyor. Spotify Hikaye özelliğinin nasıl kullanılacağı merak ediliyor.

Minecraft Oyunu Nasıl Oynanır, Kuralları Nelerdir? Minecraft Oyunu Nasıl Oynanır, Kuralları Nelerdir?
Sosyal medya platformlarından biri olan ve müzik dinlemeye olanak sağlayan Spotify yeni bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Spotify Hikaye özelliği kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Hikayeler özelliğinin artık olmadığı neredeyse hiçbir platform kalmadı, adeta suyu çıktı. 2011 yılında Snapchat ile başlayan bu furya giderek popülerleşmeye ve 2016 yılında Instagram ile beraber de diğer sosyal medya uygulamalarına yayılmaya başladı. WhatsApp, Facebook, YouTube gibi mecralar, hatta bazı internet siteleri bile Story yani Hikaye özelliğini kendi uygulamalarına dahil etti. Kasım ayında bu akıma Twitter da eklendi ve kendi hikaye özelliğini Fleets adı altında duyurdu.
Spotify Hikaye özelliği kullanıma sunulduğu takdirde ana sayfada konumlandırılması muhtemel. 

İsveçli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olan Spotify, bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin vermektedir. Sistem Windows, Mac OS X, iOS, Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android, Symbian, Windows Mobile, S60 ve webOS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebilir.

''Dinlemek Her Şeydir'' sloganı ile yola çıkan Spotify Hikaye özelliği şimdilik deneme aşamasında olup söz konusu özellik bazı çalma listelerinde aktif edilmiş durumda.  

Spotify'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Spotify'da, kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları, daha geniş kullanıcı deneyimimize giden yolu açıyor ve bazıları ise yalnızca önemli dersler çıkarmamızı sağlıyor. Şu anda gelecek planları hakkında paylaşacak başka haberimiz yok" denildi.