Sözleşmeli istihdamın sorun üretmeye devam ettiğini vurgulayan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sözleşmeli öğretmenle kadrolu öğretmen arasında ücret boyutunda, sosyal hak konusunda farklar olduğunu, aynı masada, aynı öğretmenler odasında bulunan sözleşmeli ile kadrolu öğretmen arasında 26 çeşit fark bulunduğunu, sözleşmeli istihdam türünün 40’ı, sözleşmeli sayısının 320 bini geçtiğini belirterek, sözleşmeli istihdamın bir an evvel son bulması gerektiğini kaydetti.

Matematik Dijital Eğitim Platformu kuruldu! Matematik Dijital Eğitim Platformu kuruldu!
Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, verdikleri mücadeleyle kadroya geçiş hakkı elde eden sözleşmeli öğretmenlere eş durumuna dayalı yer değiştirme hakkını aldıklarını, mağduriyetin giderilmesini sağladıklarını ifade ederek, “Sözleşmelilerin mağduriyetini gidermek yetmez, memnuniyetini de sağlamak gerek. Memnuniyetin yolu da kadrodur. Sözleşmeli istihdamın bitmesine, kadrolu istihdamla saygın iş anlayışının güçlenmesine, insanı yaşatan devlet düsturunun personel istihdamında da tercih edilmesine dair kararlılığımızdan, kadro ısrarımızdan, sözleşmeli istihdama itirazımızdan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yıllardır, haksızlıkların giderilmesi, adaletin yerini bulması, mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için mücadele verdiklerini ifade ederek, “Kadroya geçiş hakkı elde eden sözleşmeli öğretmenlere eş durumuna dayalı yer değiştirme hakkını aldık, mağduriyetin giderilmesini sağladık. Sözleşmelilerin mağduriyetini gidermek yetmez, memnuniyetini de sağlamak gerek. Memnuniyetin yolu da kadrodur. Sözleşmeli istihdamın bitmesine, kadrolu istihdamla saygın iş anlayışının güçlenmesine, insanı yaşatan devlet düsturunun personel istihdamında da tercih edilmesine dair kararlılığımızdan, kadro ısrarımızdan, sözleşmeli istihdama itirazımızdan vazgeçmeyeceğiz.” dedi.