Hava Durumu

3+1 Süreli Sözleşmeli Sağlıkçılar, Öğretmenler ve Diyanet Görevlileri Kadro Alacak mı?

Seçime az bir süre kala hükümet geniş halk kesimini ilgilendiren sorunları çözmeye devam ederken sıra, sözleşmelilerin kadroya geçişine geldi. Kamuda çalışan sözleşmelilerin, 3 yıl çalışmanın ardından 1 yıl içinde kadroya alınması formülü üzerinde hükümet çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.09.2022 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 26.09.2022 11:45
https://www.kamuajans.com/
3+1 Süreli Sözleşmeli Sağlıkçılar, Öğretmenler ve Diyanet Görevlileri Kadro Alacak mı?

Seçime az bir süre kala Hükümetin çalışmaları arasında geniş halk kesimlerini ilgilendiren sorunların çözümünde sıra sözleşmeli personele kadro konusuna geliyor.  

3600 ek gösterge ve asgari ücrete ara zammın ardından hükümetin gündemi sözleşmeli personel olacak. 

Sözleşmeliler ile ilgili yapılacak düzenlemede kamuda sözleşmeli statüde çalışan personelin tümünün kadroya alınması üzerinde çalışıldığı belirtiliyor.  Bu çerçevede kamuya giren sözleşmelilerin 3 yıl çalışmanın ardından 1 yıl içerisinde kadroya alınması formülü masada yerini aldı. 

Kamuda 500 binin üzerinde sözleşmeli personel bulunuyor. Kamuda çalışan sözleşmeli personel, ağırlıklı olarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapıyor.

Sözleşmelilere Kadro Yasası Kimleri Kapsayacak?

Sözleşmeli sağlıkçılar, öğretmenler ve diyanet görevlileri bu yasadan 3 yıllık görevlerini doldurduktan sonra yararlanabilecekler. Sözleşmeli sağlıkçılar, öğretmenler ve diyanet görevlileri bu yasadan 3 yıllık görevlerini doldurduktan sonra yararlanabilecekler. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.