Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, kişisel twitter hesabı üzerinden yaklaşan 31 Aralık tarihi üzerine önemli değerlendirmede bulundu.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''31 Aralık tarihi yaklaşmaktadır. Kendilerine iş akitlerine son verileceği bildirimi yapılan on binlerce belediye çalışanı huzursuz ve mutsuzdur. Gerekçesiz bir şekilde işten çıkarmaları kabul etmemiz söz konusu olamaz.

Kamu çalışanlarının tek taraflı olarak işten çıkarılamayacağına dair yargı kararları olmasına rağmen bazı belediyelerin bu hukuk tanımaz yaklaşımı kabul edilemez. Bu zor şartlarda sadece keyfi kararlarla aileleri işsiz, aşsız bırakmak vicdani değildir.

Türkiye Kamu-Sen olarak yetkililerden çok geç olmadan bu gidişe bir dur demelerini ve bu haksız, hukuksuz uygulamaya engel olmalarını bekliyoruz. Bu tür haksızlıkların önüne geçmenin yolu sözleşmeli istihdamını kökünden bitirmektir.

Bunun için bütün sözleşmeli personelin istisnasız olarak kadroya geçirilmesinin zorunlu olduğu bir kere daha ortaya çıkmıştır. Hükümetimizden bu konuda acil adımlar atmasını bekliyoruz.'' dedi.