KamuAjans.Com-2 sene önce sağlık bakanlığının 7 bin sosyal hizmet uzmanının alımı yapacağını duyurmasından sonra günümüze kadar sadece 700 atama gerçekleştirilmesinden huzursuz olan sosyal hizmet uzmanları toplumdan beslendiklerini ve topluma hizmet etmek istediklerini belirterek biran önce atanmak istediklerini belirtiyor.

 Daha öncede gündeme getirdiğimiz shu'lular yani sosyal hizmet uzmanlarının atanma sorunu hala çözüme ulaşmış değil sosyal hizmet uzmanlarına ihtiyaç olduğunu belirten shu'ular yaşanan çocuk istismarı gibi sorunların kendi branşları olduğunu ve bu sorunlara ancak kendinlerinin göreve gelmesi ile çözüm üretilebileceği düşüncesini paylaşıyorlar.

Kendi branşlarında atanarak çalışan sosyologların yeteri kadar birikimi olmadığını ve görevi layığı ile yerine getiremediğini savunan sosyal hizmet uzmanları her görevi uzmanının yapması gerektiğini belirtiyor.

Bu yıl içerisinde sağlık bakanlığının 206 shu kadrosu açtığı biliniyordu ancak yılın sonuna yaklaşmamıza rağmen henüz 206 kişilik kadroya atama gerçekleşmiş değil 2014 yılında da açılan 994 kişilik kadroya atama gerçekleştirilmemişti.

4 yıllık aldığı eğitim sonrasında aldıkları eğitimin hakkını vererek görevini yerine getirmek isteyen sosyal hizmet uzmanlarının seslerini duyurmaya devam edeceğiz.