Mail adresimize "Son sekiz ayın dört ayını raporlu geçiren idareci" başlığı ile gelen içerik;

Muğla İl Sağlık Müdürlüğünde Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı olarak sözleşmeli yöneticilik yapan Ebe Melahat ERDEMİR, eşinin Muğla’da görev yapmakta iken 2021 HSK yaz kararnamesi ile Diyarbakır Bismil Hakimi olarak atanmasının ve Bismil’de göreve başlamasının ardından son sekiz ayın dört ayında rapor alarak Başkan Yardımcısı olarak yönetici maaşı almaya devam etti. Bu süreçte kullandığı yıllık izinler de hesaba katılırsa, bir yöneticinin son sekiz ayın yarısından fazlası bir süreçte çalışmadığı ve kurumuna ne kadar faydalı olduğu da sorgulanmalıdır.

Ele verir öğüdü kendi kırar söğüdü

Gözden kaçırmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evine silahla zorla girmek isteyen kişi vuruldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evine silahla zorla girmek isteyen kişi vuruldu!

 

Yöneticilik yaptığı kurumda sabahları mesai için imzalanan mesai takip çizelgesini toplatıp geç gelenlere Hz. Ömer’in adaletinden bahseden, geç kalınmaması gerektiğini, mesai saatlerini önemsediğini belirten bir yönetici, eşinin başka bir ile tayin olduğu herkes tarafından bilinirken bu kadar çok rapor alıp mesaiye gelmediği halde maaş alırken Hz.Ömer adaletini unutması tutarsızlık değil midir? Aynı kurumda üç gün ve üzeri rapor alan bir personeli raporun usule ve fenne uygun olup olmadığının değerlendirilmesi için hakem hastaneye sevk eden Personel Başkanlığı son sekiz ayın dört ayında rapor alan kişi yönetici olduğu için mi bu duruma göz yummakta ve hakem hastaneye sevk etmemektedir?

Sağlık Bakanlığı araştırmalı

 

            Sağlık Bakanlığı bir yöneticinin gerçekten bir hastalığı yoksa bu kadar sık rapor almasına sessiz kalmamalı, yöneticinin performansını sorgulamalı ve gerekeni yapmalıdır. Bu ve benzer durumlar, çalışanlar arasında adalet duygusunu ve iş barışını zedeler, çalışan verimliliğini düşürür ve kuruma fayda sağlamaz. Adı geçen yöneticinin rapor tarihleri aşağıda belirtilmiş olup gereğini yetkililerin dikkatine sunarız.

23.08.2021-22.09.2021          30 gün

21.09.2021-21.10.2021          30 gün

21.10.2021-19.11.2021          30 gün

01.04.2022-01.05.2022          30 gün