Teknoloji geliştikçe iletişim programlarının sayısı da her geçen gün artmaktadır. MSN ile sanal dünyaya merhaba diyen vatandaşlar son olarak Skype ile teknolojiyi soluksuz kullanmaya devam ediyor. Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Skype, hızlı bir haberleşme imkanı sağlıyor. Ayrıca görüntülü görüşme imkanı da sunan Skype'yi daha yakından tanıyalım.

Gün geçmiyor ki haberleşme ve iletişim araçlarına bir yenisi eklenmesin. Son yıllarda yüz yüze iletişimden çok internet ağını kullanan vatandaşlar için birbirinden geniş seçenekli ve kullanımı kolay programlar keşfedildi. Skype, diğer sosyal medya programlarından biridir. Ücretsiz yazışma ve konuşmaya imkan sağlayan Skype, Skype, VoIP teknolojisini kullanır. Yazılımının geliştiricileri tarafından kodlanmıştır.

Skype, Zoom'a rakip olmak istiyor. İnsanların eve kapandığı ve eğitimde uzaktan eğitim modeline geçildiği şu günlerde, zoom meeting piyasaya hızlı bir giriş yaparak piyasasını yükseltmişti. Fakat Zoom ile ilgili ardı ardına gelen olumsuz haberler, güvenlik sorunları insanları farklı arayışlara yöneltti.

Skype, indirme veya kaydolma zorunluluğu bulunmayan yeni bir görüntülü görüşme özelliği sunarak Zoom ile rekabette öne çıkmak istiyor. Skype'ta Anında Toplantı kolayca bir işbirliği alanı ayarlamanıza ve hem Skype kişilerini hem de Skype dışındaki arkadaşlarınızı veya ailenizi davet etmenize olanak tanır. Bir hesabı olsun veya olmasın katılımcılar kolayca toplantılara katılabilir.

Skype Meet Now özelliği ile kullanıcıların hızlı bir şekilde ve herhangi bir kayıt istemeden görüntülü görüşme başlatmasını ve kullanıcıların yine çok hızlı bir şekilde buna katılmalarını sağlayacağını söylüyor. Skype üzerinden bir üyeliğiniz olmadan hatta yazılımı cihazınıza indirmeye bile gerek kalmadan ücretsiz olarak bir sohbete bağlanabileceğiniz söyleniyor.

MEB, EBA Canlı ders uygulaması diğer sınıf seviyeleri için ülke genelinde açılıncaya değin, Zoom, Teams, Hangouts, Meet, Skype ve benzeri platformların, kişisel verilen kaydedilmesine dikkat edilerek kullanılabileceğini belirtti.

Microsoft’un açıklamalarına göre; Kullanıcılar sadece 3 tıklama yaparak Skype programında görüntülü görüşme başlatabiliyorlar. Bunun için Skype uygulamasının cihazınızda yüklü olmasına bile gerek yok. Web tarayıcılar ile sohbet başlatmak mümkün. Kullanıcı isterse linki (bağlantı) kopyalıyor, isterse de paylaşabiliyor. Görüşmeye katılmak isteyenlerin de yine Skype uygulamasını cihazına kurmasına gerek yok. Skype hesabına giriş yapmasına bile gerek yok. Kendilerine gönderilen linke tıkladıktan sonra görüşmeye ziyaretçi olarak katılabiliyorlar. Skype Meet Now için kullanıcıların Chrome veya Edge tarayıcısına sahip olması gerekiyor.

Skype'ta nasıl toplantı oluşturabilirim?

Toplantınızı başlatmak, Skype'ta oturum açıp Şimdi Toplantı Yap universal Meet Now button düğmesini seçmek kadar kolaydır. Diğer kişileri kolayca davet edebilmeniz için bir arama bağlantısı ve bir de Daveti paylaş düğmesi sağlanır. Hazır olduğunuzda aramanızı sesli veya görüntülü olarak ayarlayın ve Arama başlat düğmesini seçin. Ayrıca doğrudan web'den de toplantı oluşturabilirsiniz.

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Nasıl Oynanır? Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Nasıl Oynanır?

Şimdi Toplantı Yap bağlantısı, yüklü Skype uygulamanızı tüm cihazlarda açar. Oturum açmasanız bile aramaya veya sohbete konuk olarak katılabilirsiniz. Masaüstünüzde Skype yüklü değilse size kolaylık sağlamak için Web için Skype istemcimizi açarız. İsterseniz Skype'ı cihazınıza da yükleyebilirsiniz.

Toplantı sırasında yapabilecekleriniz:

A - Son sohbetleri açma.

B - Şu anda aramada olan katılımcıları görüntüleme.

C - Şimdi Toplantı Yap bağlantısını paylaşma.

D - Aramanın kaydını başlatma.

E - Mikrofonun sesini kapatma veya açma.

F - Görüntüyü açma veya kapatma.

G - Aramayı sona erdirme.

H - Konuşmayı açma.

I - Ekranı paylaşma.

J - Aramaya tepki gönderme.

K - Diğer seçenekleri görüntüleme.

• Görüntülü çağrılar – Tebrik mesajlarını okumakla kalmayın, gözlerinizle görün! HD görüntülü çağrılar sayesinde ister 1, ister 24 arkadaşınızla ve aile üyesiyle bir araya gelin. Sevindirici haberler verdiğinizde insanların gözlerindeki mutluluğu görün.

• Sohbet – Kişilere anında ulaşın. Arkadaşlarınıza mesaj gönderin, @ bahsetmeleri ile birinin dikkatini çekin veya aile toplantısı planlamak için bir grup sohbeti oluşturun.

• SMS Bağlantısı - Telefonunuza gelen SMS mesajlarını PC'nizde veya Mac'inizde Skype'tan okuyun ve yanıtlayın.

• Paylaşın – Ailenize ve arkadaşlarınıza fotoğraflar ve videolar gönderin. Paylaşılan fotoğrafları ve videoları, kamera rulosuna kaydedin. Arkadaşlarınızla seyahat planları yapmak için veya ekibinize hediye tasarımları yapmak için ekranınızı paylaşın.

• Sesli aramalar – Kameradan utanıyor musunuz? Skype üzerinde dünyadaki herkese sesli aramalar yapın. Düşük ücretle mobil ve sabit hatları da arayabilirsiniz.

• Kendinizi ifade edin– Emotikonlarla sohbetinizi canlandırın, webden Giphy veya görüntüler göndermek için "+" simgesine tıklayın ve kelimeler, çizgiler ve daha fazlası ile görüntülere notlar ekleyin.

Skype Önizleme'yi indirerek en yeni ve en eğlenceli özelliklerimize erken erişim hakkı elde edin. Yeni özelliklerin keyfini sürerken, bu uygulamanın henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve Skype'a eklediğimiz yeni iyileştirme ve özelliklerle ilgili geri bildirimlerinizin bizim için son derece önemli olduğunu lütfen unutmayın. Geri bildirim göndermek için ana ekrandaki kalp simgesine tıklamanız yeterlidir. Böylece yorumlarınızı ekibimize göndererek, Skype'ın geleceğine yön vermemize yardımcı olabilirsiniz.

Skype telefonlarda, tabletlerde, PC ve Mac'lerde kullanılabilir.

*Skype'tan Skype'a çağrılar ücretsizdir. Operatör veri ücretleri uygulanabilir. Sınırsız veri planı veya WiFi bağlantısı kullanmanız önerilir.

PLAY STORE İNDİR

APP STORE İNDİR

SKYPE SİTESİNE ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ