Hava Durumu

İYİ Parti hangi personele kadro istediğini açıkladı (20 meslek grubu)

Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında, hangi personele kadro verilmesi gerektiğini açıkladı

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2023 10:27
Haber Güncellenme Tarihi: 27.01.2023 14:22
https://www.kamuajans.com/
İYİ Parti hangi personele kadro istediğini açıkladı (20 meslek grubu)

Milletvekili Erhan Usta'nın, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ek ders karşılığı çalışan personele, usta öğreticilere, İHS'li çalışanlara, ücretli öğretmenlere, Aile sağlığı merkezi grup elemanlarına, KİT’lerde çalışanlara, 50/D’li akademisyenlere, sözleşmeli er ve erbaşlara ve diğer personele kadro konuşması şöle:

ERHAN USTA (Samsun) – Bir defa, kadro meselesinde, sözleşmelilerde, 

-Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında ek ders karşılığı çalışan personel bu kapsamda yok, olmalı; sosyologlar var, psikologlar var, hemşireler var, sosyal çalışmacılar, sosyal hizmet uzmanları var. 

-Halk eğitim merkezinde kısmî zamanlı  çalışan kadrosuz usta öğreticiler kapsama mutlaka alınmalıdır, 

-PTT'de İHS'li çalışanlar bu kapsama alınmalıdır,

-Türk Standartları Enstitüsünde çalışan inceleme elemanları ve proje bazlı çalışanlar mutlaka kadro kapsamına alınmalıdır,

-Fahri Kur'an kursu öğreticileri kısmen alındı ama buralarda bir 28 Kasım tarihi problemi var, bu problem giderilmelidir, bu tarihte çalışmıyorsa önceden on yıl bile çalışmış olsa bunlara verilmiyor. Geçmişte taşeronlardan kadroya geçirirken de “4 Aralık mağdurları” diye bunu ifade ediyoruz, aynı yanlış yapılmıştı, bu ciddi bir adaletsizliktir. Yani on yıl çalışmış olanı almıyorsunuz, o gün çalışıyorsa, bir günlük dahi olsa bunu alıyorsun. Böyle bir adaletsizliği hiç kimse kabul etmez. Bu, kul hakkıdır, bunu düzeltmek lazım.

-Ücretli öğretmenlere mutlaka kadro verilmelidir. 

-Aile sağlığı merkeziyle çalışan grup elemanlarına kadro verilmelidir. Mecliste bizim danışmanlarımız var…

-Türkiye Büyük Millet Meclisinde çalışan danışmanlarımız var, bunların da kadro meselesinin çözülmesi lazım. 2017’de mağdur edilenler olmuştu taşerondan kadroya geçirirken.

-KİT’lerde çalışanlara, bunlara artık mutlaka kadro verilmek durumundadır.

-Personel maliyeti yüzde 70’in altında olan kiralık araç şoförleri, 

- laboratuvar çalışanları, kan alma personeli; MR, tomografi, sterilizasyon personeli;

-yemekhane çalışanları, bilgi işlem çalışanları; bunlara mutlaka kadro verilmesi lazım; bu adaletsizliktir. KİT’lerde çalışanlar kapsam dışıydı, onlara da verilmesi lazım.

-Belediye şirketlerinde çalışanlarına, 

-kamu çağrı merkezi çalışanlarına, 

-kara yolu müşavir firma çalışanlarına, 

-şehir hastanesi çalışanlarına, 

-çadır kent ve EXPO, bakım çalışanlarına, sosyal tesis çalışanlarına, 

-kamu bankalarında güvenlik görevlisi olarak çalışan taşeronlara da kadro verilmelidir.

Şimdi, diyeceksiniz ki: “Bunlara nasıl verilecek?” Kardeşim, bunların hepsini siz icat ettiniz, zamanında icat ettiniz. Bir kısmına verdiniz, bir kısmına vermiyorsunuz. Elbette bunların da hepsine verilmelidir.

-Kadro alamayan akademik personel var, 50/D’li akademi çalışanları var, bunlara kadro verilmesi lazım. 100/2000 Doktora Programı’nda çalışan çok değerli akademisyenler var, bunların hem ücretleri düşüktür hem de bunların kadro sorunu vardır, kadrolarının verilmesi lazım.

-Uzman çavuşlar, sözleşmeli er ve erbaşlar yani artık bunlara kadro verilmemesi kadar büyük bir yanlış olamaz, mutlaka kadroya kavuşturulmaları gerekiyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.