Hava Durumu

İsmail Saymaz: "Bunu yapmak seçimi kaybetmek demektir, Tayyip Erdoğan dediğiniz adam..."

İsmail Saymaz'ın canlı yayınındaki sözleri, sosyal medyada gündem oldu. Halk TV'deki yayında konuşan Saymaz'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iel ilgili dile getirdikleri şok etkisi yarattı. Erdoğan'ın, "Soğuk Savaş dönemi siyasetçilerinden" olduğunu söyleyen Saymaz, "Tayyip Erdoğan'ı, AK Parti'yi hafife almak demek, seçimi kaybetmek demektir." şeklinde konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2022 17:26
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2022 18:26
https://www.kamuajans.com/
İsmail Saymaz: "Bunu yapmak seçimi kaybetmek demektir, Tayyip Erdoğan dediğiniz adam..."

Son zamanlarda ortaya çıkan çekişmeli anket sonuçları ve seçiminde yaklaşmasıyla birlikte seçim kulisleri de hareketlendi. Bu hareketliligin üzerine düzenlenen programlarda da ortaya çıkan söylemler dikkat çekiyor.

Halk TV'de yayınlanan "Perdenin Önü Arkası" programında da siyasetteki son gelişmeler konuşulurken gazeteci İsmail Saymaz'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili sözleri sosyal medyada bir hayli olay oldu.
"35-40 YILLIK SİYASİ KAVGANIN İÇERİSİNDEN GELİYOR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Soğuk savaş siyasetçilerinden" olduğunu ve siyasi kavganın içinden geldiğini söyleyen İsmail Saymaz, "Tayyip Erdoğan son Soğuk Savaş siyasetçilerinden bunu unutmayalım. Siyaseti Soğuk Savaş koşullarında öğrenmiş biri. 1970'lerin ikinci yarısında, Akıncılar Derneği içerisinde, dünyanın kapitalist ve komünist diye ayrıldığı bir çağda ve o değerler dünyası içerisinden gelmiş biri. Dolayısıyla 35-40 yıllık kavganın, siyasi kavganın içerisinden geliyor." şeklide konuştu.

"SEÇİMİ KAYBETMEK DEMEKTİR"
Erdoğan'ı hafife almanın, seçimi kaybetmek anlamına geleceğini de ifade eden Saymaz, şunları söyledi:

Tayyip Erdoğan dediğiniz adam direğe çıkıp pankart asmasını da bilir, mahalle delegesini de bilir, milletvekilliğini de bilir, siyasetin ne için yapıldığını da bilir. Ve hedefleriyle, idealleriyle siyasi gerçekler arasındaki makası da biliyor. Bakın Siyasal İslamcıların hayal ettiği ne varsa yaptı. Erdoğan, Siyasal İslam'ın hayal ettiği ne varsa aşağı yukarı yaptı. Bir anayasaya "Dini İslam'dır" ibaresi konulmadı. Onun dışında Ayasofya açıldı. Ayasofya 70'lerin sloganı. Taksim'e camii, 50'lerin sloganı. Kamuda örtünme meselesi hal yoluna kondu. Dolayısıyla Tayyip Erdoğan öyle kaybetmek üzere seçimin gelmesini beklemeyecek. Tayyip Erdoğan'ı, AK Parti'yi hafife almak demek, seçimi kaybetmek demektir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.