Hava Durumu

Bakan Özer’den “bıyık” çıkışı dikkat çekti! HDP’li Paylan ne cevap verecek?

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın Mahmut Özer için söylediği sözlerin üzerine Mahmut Özer’den cevap geldi.

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2022 16:37
Haber Güncellenme Tarihi: 04.11.2022 18:37
https://www.kamuajans.com/
Bakan Özer’den “bıyık” çıkışı dikkat çekti! HDP’li Paylan ne cevap verecek?

2023 Plan ve Bütçe Komisyonu bütçe görüşmeleri esnasında HDP milletvekili Garo Paylan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer arasında ''bıyık'' polemiği oldu. HDP Diyarbakır milletvekili Paylan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer arasında geçen polemik haberimizde...

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Payrlan şöyle konuştu:

“Eğitim konusunda çok geride kaldığını üzülerek söylüyorum. Yüzüncü yılın bütçesi size nasip oldu. Yüzyılın bir muhasebesini yaptığınızda 85 milyonuz ne huzurumuz var ne de kanunumuz var. Gençlerin yüzde 70’i diyor ki, ‘İmkanımız olsa Türkiye’yi terk ederim. Başka bir ülkede yaşarım’ diyor. ‘İş beğenmiyor bu gençler’ diyor sanayiciler. Ama vaat edilen maaş 5 bin 500 lira.

Türkiye’nin bir sıçrama yapması lazım. Türkiye yüzyılı diyorsunuz ya. Geçtiğimiz yüzyıla bakıp dersler çıkaramazsak yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir. Bakın üç kuşak kayıp oldu. Benim dedem de huzur görmedi babamda huzur görmedi ama 4. kuşağı kurtarabiliriz. Bilimin özgür olmadığı yerde teknoloji de gelişmez. Eğer eğitime eleştirel düşünceyi koyamazsınız. Oradan bilim çıkaramazsınız Bir çocuk ‘neden bu?’ dediğinde tersleniyorsa orada bilim çıkaramazsınız.

Geçtiğimiz yıl buraya geldiğiniz pek çok vaatte bulundunuz. Ben de siz dedim ki eleştirel düşünceyi başa koyun dedim sunumunuzda bir şey görmedim. Ben size böyle bir şey dedim ama, ‘Dimyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan oldum.’ Tek adam rejiminin bir sembolü var, bıyık. Geçtiğimiz yıl siz bıyıksızdınız tam biat etmemiştiniz bu yıl maalesef etrafınızda olan herkes gibi bıyık bırakmışsınız. Hangi müdüre hangi okula gitsen bıyık bırakmamış okul müdürleri bıyık bırakmışlar. Sakin olun tek siz biat etmedi bütün bakanlar etti siz de biat ettiniz. Tayyip Bey diyor ki, ‘bana biat edecekseniz bıyık bırakacaksınız’ diyor. Özgür düşünce herkesin istediği gibi giyindiği, isteyenin bıyık, sakal bıraktığı bir ülkede yaşanıyor. Saraya kimse bıyıksız giremez. Asla yanlış anlamayın kişiselleştirmeyin meseleyi. Saraya giren, bıyıklı çıkar. Bu kadar basit.” 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise Paylan'a şu şekilde cevap verdi : “Yazıklar olsun sana. Benim vücudumdaki tasarruflar sizi ilgilendirmez bunun hakkında konuşmak züldür. Siz hayal kırıklığısınız, size gülüyorum” tepkisini gösterdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.