Hava Durumu

YKS Ve LGS tarihleri belirlendi mi? Milli Eğitim Bakanı sınav tarihleri hakkında açıklama yaptı!

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra birçok alanda sorunlar yaşandı.Bunların birisi de eğitim.Okullarından belli süre uzakta kalan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri girecekleri sınavın tarihleri hakkında belirsizliğe sahip.Milli Eğitim Bakanı Özer bu konu hakkında açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2023 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 14.02.2023 10:20
https://www.kamuajans.com/
YKS Ve LGS tarihleri belirlendi mi? Milli Eğitim Bakanı sınav tarihleri hakkında açıklama yaptı!

Bakan Özer açıklamasında ''1 Mart'ta eğitim başlayacak demiyoruz, ara verdik diyoruz'' dedi. Özer, YKS ve LGS'ye ilişkin de ''Dikkat edersiniz sınav tarihini açıklamadık. Sınavların tarihi koşullara göre şekillenecek'' ifadelerine yer verdi.

Yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı : ''10 ildeki eğitim-öğretimi 1 Mart'a kadar ara verdiğimizi açıkladık. 1 Mart'ta başlayacağımızı açıklamadık. 1 Mart'a kadar ara verdiğimizi açıkladık. Burada da biz Bakanlık olarak il bazlı bir değerlendirme yapmayacağız. İlçe bazlı, okul bazlı değerlendirme yapacağız.''

Ek olarak okulların 1 martta açılacağını söyleyen Bakan Özer , hasar alan okullar hakında da bilgi verdi.Özer,''Tüm okulların hasar tespit raporlarını almadan eğitime başlamayacağız. Depremden etkilenen illerimizde okulların 23 tanesi yıkıldı, 83 tanesinde ağır hasar var.'' açıklamasını yaptı.

Öğretmen atamaları hakkında da konuşan Özer , şunları söyledi : 

-İhtiyaç olması durumunda yeni öğretmen atamaları da yapacağız. Eğitim-öğretimde neye ihtiyaç varsa atama yoluyla, görevlendirme yoluyla onu yapacağız. Bölgedeki öğretmenlerimizin diğer illere görevlendirilmesiyle ilgili süreçleri bu hafta içinde başlatacağız.

Sınav tarihleri konusunda da açıklama yapan Özer şunları söyledi :Dikkat edersiniz sınav tarihini açıklamadık. Sınavların tarihi koşullara göre şekillenecek. Sadece LGS ve YKS sınavlarında ikinci dönemi kapsam dışına aldık. LGS sınavının tarihini inşallah ileri tarihte açıklayacağız.

Mümkün olduğu kadar çocuklarımızın bu travmayı atlatabilmeleri için koşullar oluşturuyoruz''

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.