Hava Durumu

LGS'de Benzer Soru İddiasına Yanıt

Bilindiği üzere 2021 LGS Sınavı 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS'de benzer soru iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
LGS'de Benzer Soru İddiasına Yanıt

6 Haziran 2021 tarihinde yapılan LGS Sınavı'nda daha önce yayınlanmış sorulara yer verildiği iddiası ortaya atıldı.O iddialara ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir açıklama yapma gereği duydu.

Eğitim danışmanı Sadık Gültekin'e konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Biz yıl içinde örnek soruları her ay yayınladık. Sadece 3 soru daha önce yayınladığımız sorulara benzer" dedi. Bunun dışında benzer soru olmadığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bunu iddia eden her kimse bu iddiaları ıspatlaması gerekiyor" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortada iddiaların olduğunu ancak ıspat olmadığını söyleyerek, "Ortada somut delil yok. Biz hiç kimseden soru almayız, kimsenin de sorusunu yayımlamayız" ifadelerini kullandı.

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanması için bir soru önergesi verdi.

Lale Karabıyık’ın Bakan Selçuk’a sorduğu sorular şöyle:

2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçık ile paralellik gösterdiği iddiaları doğru mudur?

Hangi alanlarda kaç soru bu yayınevinin kitapçığı ile paralellik göstermektedir?

2021 LGS soruları daha önce her hangi bir alanda yayımlanmış mıdır?

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.