Elimizde olan bilgisayarlar bir işletim sistemiyle çalıştığından kimi zaman sorunlar çıkarabiliyor. Ücretli olan bu işletim sistemlerin orjinalliğini bozmamak adına çoğu zaman arıza durumunda bilgisayara dokunmak istemeyiz. Günümüzde bilgisayarların arızalarını kendi imkanımızla servise göndermeden çözebileceğimiz recovery olarak adlandırılan bir yedekleme sistemi kurulmaktadır.

Bilgisayarların devamlı veri alışverişi yapmalarından dolayı işletim sistemlerinde zaman zaman hatalar ve kayıplar olabilmektedir. Bunun için bazı bakım yazılımları (programları) olsada bazen sistem olarak çözümü mümkün olmayan ve yeniden kurulum gerektiren problemler başa gelebiliyor. Bu duruma gelindiği takdirde tek çözüm ise formatlama işlemi olarak görülüyor.

Bilgisayarlar ülkemize ilk geldiği yıllarda format ve donanım sorunlarında sıkıntılar yaşanıyordu. Günümüzde neredeyse 7 den 70 e bir çok kişinin çözebildiği sorunlar ile kullanımı kolaylaşan bilgisayar sistem arızalarında çözüm olan formatın nasıl yapılacağı konusunda hala sorun yaşayanlar için derledik.

Her kullanılan ürün gibi bilgisayarlarda zaman zaman bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bilgisayarınıza sorunsuz bir bakım yapmak istiyorsanız haberimizi mutlaka okumalısınız.

Teknolojinin en önemli nimetlerinden biri olan bilgisayarlar ev ortamı ve hemen hemen bütün sektörde kullanılıyor. Günümüzde market alışverişinden, eğlenceye kadar her alanda kullanılan bilişim teknolojileri zaman zaman yazılımsal sorunlar da çıkarabilmekte.

Adım Adım Bilgisayar Recovery (Sıfırlama)

5 Adımda Windows 10 Kurulumu!

Alparslan Türkeş Kimdir? Alparslan Türkeş Ne Zaman Vefat Etti? Alparslan Türkeş Neden Vefat Etti? Alparslan Türkeş Kimdir? Alparslan Türkeş Ne Zaman Vefat Etti? Alparslan Türkeş Neden Vefat Etti?

Adım 1: Windows 10 Başlat Menüsünden Ayarlar yazın.

Adım 2: Açılan menüde Windows 10 Güncelleştirme ve Güvenlik (windows update, yedekleme, kurtarma) kısmına giriş yapın.

Adım 3: Yine açılan menüde sol kısımda Windows 10 Kurtarma yazan yeri tıklayın.

Adım 4: Kurtarma menüsünde size nasıl bir işlem yapacağınızı soracak. Eğer yedeklerinizi aldıysanız "Her şeyi Kaldır", dosyalarınıza ihtiyacınız varsa "Dosyalarımı sakla" seçimi yapın. Temiz bir kurulum için "Her şeyi Kaldır" seçmelisiniz.Fabrika ayarlarına geri yükle yaparsanız bilgisayarınızı ilk aldığınız işletim sistemi sürümüne geri yükler. Windows 10' a değil. Laptopunuzda Windows 8 varsa ona geri dönüş yapar.

Adım 5: Son adımda size son bir soru sorulacak. 

İlk seçenekte sadece dosyalarımı sil diğerinde ise hard diski tamamen temizle var. Eğer bilgisayarınızı satmayı düşünüyorsanız aşağıdaki seçeneği seçin.

İşleme onay verdikten sonra 10 ile 30 dk arasında bilgisayarınız Windows 10 ile kurulacaktır.