Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Gaziantep’in Karkamış ilçesinde yaşanan roketatarlı saldırı sonucu hayatını kaybeden bir öğretmen ve bir öğrenci olmak üzere 3 kişiye Allah’tan rahmet ailelerine, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diledi.

Sendikadan açıklama geldi: Öğretmeler günü etkinliklerine katılmıyoruz! Sendikadan açıklama geldi: Öğretmeler günü etkinliklerine katılmıyoruz!

Devletimizin bu caniliğin hesabını soracağını kaydeden Geylan taziye mesajında şunları söyledi: “Karkamış’ta katil pkk/ypg terör örgütünün roketatarlı saldırısının hedefinde bir okulumuz vardı. 1 öğretmen ve 1 öğrenci olmak üzere 3 canımızı yitirdik. Başımız sağ olsun. Başsağlığı niyaz ediyorum. Devletimizin bu caniliğin hesabını soracağına inancımız tamdır.

Pkk asker, polis, korucu katilidir! pkk çocuk, kadın, yaşlı sivil katilidir! pkk memur, işçi, köylü katilidir! pkk/ypg bugün Kargamış’ta olduğu gibi yüzlerce öğretmenimizin katilidir! Kahrolsun terör ve destekçileri…”