Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, eğitim hizmetinin bir bütün olduğunu, hizmetli, memur ve şeflerin emeğinin görmezden gelinmemesi gerektiğini ifade etti.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, hizmet kolu kapsamında bulunan kurumlarda eğitim-öğretim hizmetleri sınıfı dışında diğer sınıflarda bulunan çalışanların mevcut ek gösterge oranlarının en az 600 puan artırılması gerektiğini kaydetti.

İkinci yüz günlük icraat programında da yer almasına rağmen öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılması konusunda henüz somut bir adım atılamadığını kaydeden Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, öğretmen kadrolarında bulunanların mevcut ek gösterge oranlarının daha fazla zaman geçirilmeden 3600’e çıkarılması çağrısında bulundu.

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun bir an evvel çıkarılmasını, öğretmenliğin kariyer mesleği hâline getirilmesini istediklerini söyleyen Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, kurum yöneticiliğinin ikincil görev kapsamından çıkarılması, münhasır kadro verme fikrinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.