Ankara İli ve İlçeleri (1. 2. ve 3. Bölge) 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim Sonuçları

Ankara Seçim 2018 - Türkiye Cumhuriyetinin Başkenti Ankara siyasetin de merkezi konumundadır. Nüfus ve seçmen nüfusu bakımından da Türkiye'nin ikinci şehri olma özelliğini taşımaktadır. Ankara 3 seçim bölgesinden oluşmaktadır. Toplam 37 milletvekili çıkartacak olan Ankara önemli isimlerin de yarıştığı bir seçim bölgesi olması açısından da önem arz etmektedir. Akpartinin daha önceki yıllarda birinci olduğu şehirde CHP ikinci sıraı MHP'de üçüncü sırayı almaktaydı. Bu seçimde Ak Parti ve MHP'nin ittifak yapmış olmasının Ankara'da Cumhur İttifakını güçlü kılacağı söylense de İyi Parti faktörü memur şehri Ankara'da önemli bir durum olarak göze çarpmaktadır.

SEÇİM 25.06.2018, 22:00 21.06.2018, 08:52
Ankara İli ve İlçeleri (1. 2. ve 3. Bölge) 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim Sonuçları
Kamuajans.com -  Ankara'nın 1.,2. ve 3. bölge ilçelere göre cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği oy oranlarını aşağıda verdiğimiz linkten öğrenebilirsiniz.  Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti Ankara da seçim için nefeslerini tuttu. İç Anadolu Bölgesinde yer alan Ankara'da bütün devlet büyükleri için bu seçim normalden daha heyecanlı geçecek. 24 Haziran Seçimlerinde durumun ne olacağını seçim sonuçları açıklandıktan sonra göreceğiz.

2010 yılında nüfusu 4.431.719 olan Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerine sahip olan Ankara'da geçmişten bugüne kadar Kütükçü Ali Bey, Vehbi Demirel, Mehmet Ali Bey, Ali Haydar Yuluğ, Asaf Bey, Nevzat Tandoğan, Osman Sabri Adal, İzzettin Çağpar, Ragıp Tüzün, Fuat Börekçi, Atıf Benderlioğlu, Kemal Aygün, Orhan Eren, Dilaver Argün, İrfan Baştuğ, İhsan Olgun, M. Nuri Teoman, Enver Kuray, Halil Sezai Erkut, Ekrem C. Barlas, Vedat Dalokay, Ali Dinçer, Süleyman Önder, Mehmet Altınsoy, Murat Karayalçın, Vedat Aydın, Melih Gökçek belediye başkanlığı yapmıştır.


Ankara İli 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları TIKLAYIN


24 Haziran Seçimleri öncesinde partiler Ankara iline ait milletvekili aday listesini açıklamıştı.

24 Haziran 2018 Seçimleri Ankara İli Milletvekili Aday Listeleri

AK Parti

ANKARA BİRİNCİ BÖLGE

YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ
FATİH ŞAHİN
YALÇIN AKDOĞAN
ALİ İHSAN ARSLAN
MURAT YILDIRIM
FATMA ÖNCÜ
FAHRİ USTA
GÖKÇER DOĞAN
FEVZİ AYDIN
BÜŞRA SOYLU
MUAMMER CEMALOĞLU
ELİF RABİA TOPTANCI
ADİL CAN YILDIRIM

ANKARA İKİNCİ BÖLGE

MUSTAFA DESTİCİ
LÜTFİYE SELVA ÇAM
EMRULLAH İŞLER
ORHAN YEGİN
ARİFE POLAT DÜZGÜN
ZEYNEP YILDIZ
AHMET FETHAN BAYKOÇ
ENES ŞİŞMAN
MÜZEHHER BELMA ERDOĞAN
İBRAHİM ENES DURUAY
ONUR ALP BAŞAYAR

ANKARA ÜÇÜNCÜ BÖLGE

MEHMET NACİ BOSTANCI
ASUMAN ERDOĞAN
NEVZAT CEYLAN
BARIŞ AYDIN
HACI TURAN
MERYEM GÖKA
TUNA KOÇ
KURTCAN ÇELEBİ
SERHAT BAYAR
DİLARA TABAK
MEHMET GÜNDOĞDU
MÜCAHİT EFE

CHP

ANKARA 1

1

TEKİN

BİNGÖL

ANKARA 1

2

LEVENT

GÖK

ANKARA 1

3

ALİ HAYDAR

HAKVERDİ

ANKARA 1

4

BÜLENT

KUŞOĞLU

ANKARA 1

5

GAMZE

TAŞCIER

ANKARA 1

6

EKREM KEREM

OKTAY

ANKARA 1

7

MEHMET HADİMİ

YAKUPOĞLU

ANKARA 1

8

HÜSEYİN TARIK

ŞENGÜL

ANKARA 1

9

ALİ HİKMET

AKILLI

ANKARA 1

10

AYLİN

YAMAN

ANKARA 1

11

UMUT

ERARSLAN

ANKARA 1

12

KAMER GÖZAÇIK

ŞEN

ANKARA 1

13

CANSEL

GÜVEN

ANKARA 2

1

MURAT

EMİR

ANKARA 2

2

YILDIRIM

KAYA

ANKARA 2

3

SEMRA

DİNÇER

ANKARA 2

4

KENAN

NUHUT

ANKARA 2

5

MURAT

KAVUNCU

ANKARA 2

6

BEKİR SAMİ

DOĞAN

ANKARA 2

7

ALİBEY

YÜKSEL

ANKARA 2

8

DENİZ

ÇAKIR

ANKARA 2

9

MUSTAFA NADİR

ER

ANKARA 2

10

SUNA

KERİMOĞLU

ANKARA 2

11

BARIŞ CAN

SARAÇOĞLU

ANKARA 3

1

AHMET HALUK

KOÇ

ANKARA 3

2

NİHAT

YEŞİL

ANKARA 3

3

SERVET

ÜNSAL

ANKARA 3

4

ALİ

BAŞKARAAĞAÇ

ANKARA 3

5

AHMET ERSEN

ÖZSOY

ANKARA 3

6

AHMET

MEŞE

ANKARA 3

7

UMUT

AKDOĞAN

ANKARA 3

8

BATTAL

YILDIZ

ANKARA 3

9

GÜLŞAH DENİZ

ATALAR

ANKARA 3

10

TEMEL BORGA

BUDAK

ANKARA 3

11

İLKE

ÇAKAR

ANKARA 3

12

BİLAL

YILMAZ


İYİ Parti

ANKARA-1 1 KORAY AYDIN
ANKARA-1 2 HALİL İBRAHİM ORAL
ANKARA-1 3 MESUT ÖZARSLAN
ANKARA-1 4 AYŞE SİBEL YANIKÖMEROĞLU
ANKARA-1 5 MİNE BAŞ
ANKARA-1 6 YETKİN ÖZTÜRK
ANKARA-1 7 KADRİYE ÜNLER
ANKARA-1 8 FEHMİ KANDEMİR
ANKARA-1 9 BARIŞ DOĞAN
ANKARA-1 10 ÇAĞLAR AY
ANKARA-1 11 İHSAN KOÇAK
ANKARA-1 12 KENAN TÜRÜDÜ
ANKARA-1 13 HATİCE KÜÇÜK
ANKARA-2 1 ŞENOL BAL
ANKARA-2 2 ERSÖNMEZ YARBAY
ANKARA-2 3 GÖKHAN BEKER
ANKARA-2 4 FARUK KÖYLÜOĞLU
ANKARA-2 5 HASAN SEYMEN
ANKARA-2 6 HEDİYE AKDERE
ANKARA-2 7 TUNCAY TEKAY
ANKARA-2 8 HÜSEYİN ÖZLÜK
ANKARA-2 9 BAHA CANKUT SARITAŞ
ANKARA-2 10 ÇİĞDEM BİNGÖL
ANKARA-2 11 BARIŞ ÇALIŞKAN
ANKARA-3 1 DURMUŞ YILMAZ
ANKARA-3 2 AYHAN ALTINTAŞ
ANKARA-3 3 REŞAT ERDOĞAN
ANKARA-3 4 TAMER KAYAALP
ANKARA-3 5 AYŞE SUCU
ANKARA-3 6 ÖMER KARAKAŞ
ANKARA-3 7 HÜSEYİN ŞİMŞEK
ANKARA-3 8 UMUTCAN GÜNERKAYA
ANKARA-3 9 AHMET CAN BUĞDAY
ANKARA-3 10 BÜLENT GÜRSOY
ANKARA-3 11 ALİ IŞINER HAMŞİOĞLU
ANKARA-3 12 BERİL GÜMÜŞ

Saadet Partisi

34

ANKARA-1

1

TANJU

GÜVENDİREN

EMEKLİ HAKİM

35

ANKARA-1

2

FATİH

BEYAZIT

AVUKAT

36

ANKARA-1

3

AHMET

ÖZKÖK

SERBEST

37

ANKARA-1

4

HALİL

ADIGÜZEL

SERBEST

38

ANKARA-1

5

İBRAHİM

SAYIN

ESNAF

39

ANKARA-1

6

FARUK

BELCİ

SERBEST

40

ANKARA-1

7

HATİCE NİHAL

KORKUTAN

AVUKAT

41

ANKARA-1

8

HALİS

BAL

ESNAF

42

ANKARA-1

9

MEHMET

İNCİ

İNŞAAT TEKNİKERİ

43

ANKARA-1

10

EMRE

AYGÜNOĞLU

ESNAF

44

ANKARA-1

11

AZİZE

SAĞLAMYAŞAR

45

ANKARA-1

12

MUSTAFA

TOSUNER

AVUKAT

46

ANKARA-1

13

DİLARA

ERANIL

SERBEST

47

ANKARA-2

1

İLYAS

TONGÜÇ

EĞİTİMCİ

48

ANKARA-2

2

ALİ

AKTAŞ

AVUKAT

49

ANKARA-2

3

ERSAN

BİLGİN

SERBEST

50

ANKARA-2

4

MEHMET

BALOĞLU

TÜCCAR

51

ANKARA-2

5

MUHAMMET FURKAN

KAMALAK

AVUKAT

52

ANKARA-2

6

MERVE

AYDINKÜÇÜK

EV HANIMI

53

ANKARA-2

7

BURHAN

KIRMAN

TÜCCAR

54

ANKARA-2

8

BURHAN

GÜMRÜKÇÜ

SERBEST

55

ANKARA-2

9

OSMAN

OKTAY

ZİRAAT MÜHENDİSİ

56

ANKARA-2

10

TUGAY

KARABULUT

YÖNETİCİ

57

ANKARA-2

11

İLYAS

ŞEKER

ÖĞRENCİ

58

ANKARA-3

1

FATİH

AYDIN

EĞİTİMCİ

59

ANKARA-3

2

PINAR

GÖKMEN

MÜHENDİS

60

ANKARA-3

3

MEHMET FETHİ

ÖZTÜRK

İNŞAAT MÜHENDİSİ

61

ANKARA-3

4

MUSTAFA

AYDIN

EĞİTİMCİ

62

ANKARA-3

5

63

ANKARA-3

6

MUAMMER

GÜLAP

EMEKLİ

64

ANKARA-3

7

ÖMER

GÜNAYDIN

EĞİTİMCİ

65

ANKARA-3

8

MÜZEYYEN

SİMİT

EV HANIMI

66

ANKARA-3

9

YUSUF

SUNAR

YÖNETİCİ

67

ANKARA-3

10

AHMET

AVCI

AVUKAT

68

ANKARA-3

11

İSLAM

MERTOĞLU

YÖNETİCİ

69

ANKARA-3

12

MEHMET ENES

ŞAHİN

SERBEST


HDP

ANKARA 1. BÖLGE


1-FİLİZ KERESTECİOĞLU DEMİR
2-EŞREF KİRAZ


ANKARA 2. BÖLGE


1-NURAY TÜRKMEN CANLI


ANKARA 3. BÖLGE


1-VELİ SAÇILIK

MHP

ANKARA (1)

SIRA

AD SOYAD

ÖĞRENİM DURUMU

MESLEĞİ

1

MEVLÜT KARAKAYA

DOKTORA

ÖĞRETİM ÜYESİ

2

ZUHAL TOPÇU

ÜNİVERSİTE

EĞİTİMCİ

3

EYÜP YILDIZ

LİSE

HALKLA İLİŞKİLER

4

DUYGU KURBAN GÖZÜOĞLU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

5

MEHMET DUYGULU

ÜNİVERSİTE

DİŞ HEKİMİ

6

LEVENT ÇAĞLANCI

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

7

ŞENİZ SEZGİN

YÜKSEK LİSANS

HALKLA İLİŞKİLER

8

CEMAL ABDULSEMET DURMUŞ

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

9

OĞUZ YILMAZ

ÜNİVERSİTE

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSİ

10

FATİH MORMENEKŞE

YÜKSEK LİSANS

UZMAN

11

NEVİN KORKMAZ

ÜNİVERSİTE

SİGORTACI

12

KENAN FİDAN

ÜNİVERSİTE

İŞLETMECİ

13

SELİM ŞAHİN

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

ANKARA (2)

SIRA

AD SOYAD

ÖĞRENİM DURUMU

MESLEĞİ

1

SADİR DURMAZ

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

2

NEVİN TAŞLIÇAY

ÜNİVERSİTE

ECZACI

3

ABDULLAH AĞAR

ÜNİVERSİTE

YAZAR-DANIŞMAN

4

TARKAN TOPER

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

5

NAİM YANIK

LİSE

İŞÇİ

6

GÖKHAN AĞDEMİR

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

7

SERDAR BİLGİLİ

ÖN LİSANS

YÖNETİCİ

8

AYDIN ERKOÇ

LİSE

İŞADAMI

9

VEDAT KÖSEOĞLU

DOKTORA

TIP DOKTORU

10

EROL ELİDEMİR

LİSE

İŞADAMI

11

MEHMET YURTOĞLU

LİSE

İŞ ADAMI

ANKARA (3)

SIRA

AD SOYAD

ÖĞRENİM DURUMU

MESLEĞİ

1

YAŞAR YILDIRIM

LİSE

İŞADAMI

2

ERKAN HABERAL

YÜKSEK LİSANS

İŞADAMI

3

FATİH ÇETİNKAYA

LİSE

MÜTEAHHİT

4

ŞÜKRÜ ALNIAÇIK

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

5

ABDULLAH BAHADIR ALPEREN

YÜKSEK LİSANS

AVUKAT

6

DURDU MEHMET KÖŞ

ÜNİVERSİTE

TIP DOKTORU

7

HAKAN DOĞRU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

8

ALTUĞ BARIŞ DOĞAN

YÜKSEK LİSANS

MADEN MÜHENDİSİ

9

EMRE KAYA

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

10

HÜSEYİN YILMAZ

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

11

HAYDAR DURAN

ORTAOKUL

YÖNETİCİ

12

ŞABAN IŞIK

LİSE

EMEKLİ

1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde 56.965.099 seçmen oy kullanmış, seçime katılım oranı %85.18 olmuştu. Seçim sonucunda 183.518 sandık açılmış 48.523.610 oy kullanılmış, 47.838.711 oy geçerli sayılmış, 684.899 oy geçersiz sayılmıştı. 

Ankara'da AK Parti 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde %48.98, CHP %30.42, MHP %14.01, HDP %4.43, Diğer %2.16 oranında oy toplamıştı.

1 Kasım 2015 Genel Seçim 26. Dönem Ankara Milletvekili Aday Listesi

AK Parti


ANKARA ‐1 1ALİ BABACAN
ANKARA ‐1 2 YALÇIN AKDOĞAN
ANKARA ‐1 3 AHMET GÜNDOĞDU
ANKARA ‐1 4ALİ İHSAN ARSLAN
ANKARA ‐1 5 JÜLİDE SARIEROĞLU
ANKARA ‐1 6 MURAT ALPARSLAN
ANKARA ‐1 7 ERTAN AYDIN
ANKARA ‐1 8 FATİH ŞAHİN
ANKARA ‐1 9 TÜLAY SELAMOĞLU
ANKARA ‐1 10 BARIŞ AYDIN
ANKARA ‐1 11 ERCAN KINACI
ANKARA ‐1 12 FAHRİ USTA
ANKARA ‐1 13 DEVLET ŞANKAZAN
ANKARA ‐1 14 MEHTAP TORUNTAY
ANKARA ‐1 15 HÜSEYİN ULUSAL
ANKARA ‐1 16 HAYRİ ÇAĞIR
ANKARA ‐1 17 EMİRE BALKAN
ANKARA ‐1 18 MEHMET ALİ CANLI
ANKARA‐2 1 CEMİL ÇİÇEK
ANKARA‐2 2 YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ
ANKARA‐2 3 EMRULLAH İŞLER
ANKARA‐2 4 AHMET İYİMAYA
ANKARA‐2 5 LÜTFİYE SELVA ÇAM
ANKARA‐2 6 VEDAT BİLGİN 1/10
ANKARA‐2 7 AYDIN ÜNAL
ANKARA‐2 8 NEVZAT CEYLAN
ANKARA‐2 9 AYHAN YILMAZ
ANKARA‐2 10 MAHMUT SAMİ MALLI
ANKARA‐2 11 AHMET BABA
ANKARA‐2 12 MURAT YILDIRIM
ANKARA‐2 13 NESLİHAN CENK
ANKARA‐2 14 MEHMET AKİF KALAYCI

CHP


ANKARA 1.Bölge 1 AYŞE GÜLSÜN BİLGEHAN
ANKARA 1.Bölge 2 NECATİ YILMAZ
ANKARA 1.Bölge 3 TEKİN BİNGÖL
ANKARA 1.Bölge 4 AYLİN NAZLIAKA
ANKARA 1.Bölge 5 LEVENT GÖK
ANKARA 1.Bölge 6 ALİ HAYDAR HAKVERDİ
ANKARA 1.Bölge 7 BÜLENT KUŞOĞLU
ANKARA 1.Bölge 8 ALİ BALKIZ
ANKARA 1.Bölge 9 GAMZE TAŞCIER
ANKARA 1.Bölge 10 MEHMET HADİMİ YAKUPOĞLU
ANKARA 1.Bölge 11 SELAHATTİN EMRE
ANKARA 1.Bölge 12 SEMA AKSOY
ANKARA 1.Bölge 13 FARUK ÖZDEMİR
ANKARA 1.Bölge 14 ERDOĞAN KILIÇ
ANKARA 1.Bölge 15 TURHAN İÇLİ
ANKARA 1.Bölge 16 SEZGİN KAYA
ANKARA 1.Bölge 17 AHMET ERSEN ÖZSOY
ANKARA 1.Bölge 18 MURATCAN IŞILDAK
ANKARA 2.Bölge 1 ŞENAL SARIHAN
ANKARA 2.Bölge 2 MURAT EMİR
ANKARA 2.Bölge 3 AHMET HALUK KOÇ
ANKARA 2.Bölge 4 NİHAT YEŞİL
ANKARA 2.Bölge 5 ALİ RIZA ERBAY
ANKARA 2.Bölge 6 CELALETTİN KOÇ
ANKARA 2.Bölge 7 SEMRA DİNÇER
ANKARA 2.Bölge 8 BARIŞ OZAN VURAL
ANKARA 2.Bölge 9 ALİ YILMAZ
ANKARA 2.Bölge 10 SELMA ERGEN
ANKARA 2.Bölge 11 ABİDİN ŞAHİN
ANKARA 2.Bölge 12 EMRE AYDIN
ANKARA 2.Bölge 13 CANAN GÜLLÜ
ANKARA 2.Bölge 14 EROL BEKTAŞ

MHP


Ankara 1. Bölge

1- Zühal Topçu
2- Erkan Bülent Haberal
3- Mustafa Hidayet Vahapoğlu 
4- Alper Çağrı Yılmaz
5- Sultan Gündüz
6- Ayşe Sibel Ersoy
7- Osman Topal 
8- Aytaç Özel
9- Nuri Sertaç Güler
10- Esin Gürel
11- Hakan Doğru
12- Vahiddin Atabey Özdemir
13- Zuhal Babaözü
14- Mehmet Çağrı Tamur
15- İbrahim Kuş
16- Hediye Buket Gültekin
17- İlkay Uyar Kaba
18- Bayram Menekşe

Ankara 2. Bölge

1- Şefkat Çetin
2- Mustafa Mit
3- Yaşar Yıldırım
4- Ender Ethem Atay
5- Alparslan Sucu
6- Necmettin Karakuş
7- Tuncay Tekay
8- Rubil Gökdemir
9- İsmail Erçelebi
10- İbrahim Doğan
11- Oğuzhan Kara
12- Musa Ayan 
13- Mehmet Yiğit 
14- Zeki Durmaz 

HDP

ANKARA-1

1 Sırrı Süreyya Önder
2 Gülsen Ülker
3 Şerif Oti
4 Celal Demir
5 Nursel Öztürk
6 Bereket Kar
7 Şilan Aydın Üzgeç
8 Nazik Kılıç
9 Erol Tunç
10 Nursel Güvendir
11 Turgut Çetin
12 Dilek Ertürk
13 Mehmet Mercan
14 Ebru Demir
15 Aziz Yavuz
16 Gülnaz Mart
17 Erdal Okay
18 Turan Dara

ANKARA-2

1 Mustafa Sarısülük
2 Songül Erol Abdil
3 Tayland Altünay
4 Ayfer Balıkçı
5 Abdullah Koç
6 İsmet Yalçınkaya
7 Firdevs Kantarcı
8 Kamber Ateş
9 Hatice Çevik
10 Tacire Baktaş
11 Abdulkani Tatlısu
12 Nursel Aras
13 Kubilay Akman
14 Müşerref Geçer

1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçlarına Göre 26. Dönem Ankara Milletvekili Listesi

ANKARA 1.BÖLGE26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ


AK PARTİ ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Ali Babacan, Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Fatih Şahin


CHP ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu


MHP ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Zühal Topcu, Erkan Bülent Haberal


HDP ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Sırrı Süreyya Önder


ANKARA 2.BÖLGE 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ


AK PARTİ ANKARA 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Cemil Çiçek, Yıldırım Tuğrul Türkeş, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Nevzat Ceylan


CHP ANKARA 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil


MHP ANKARA 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Şefkat Çetin, Mustafa Mit

Kamuajans.com - özel haber
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30