Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 81576613-730.08.03-E.14634884 sayılı Scientix Projesi COVID-19 Anketi konulu 12 Ekim 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Uzman öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Uzman öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Genel Müdür Anıl Yılmaz imzalı resmi yazıda ''Scientix Projesi, Avrupa'da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Seientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen STEM Eğitim Projelerine Scientix Portalı http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir.  

European Schoolnet – Avrupa Okul Ağı tarafından yürütülen Scientix Projesinde, Avrupa ülkeleri ile birlikte Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz 2014 yılından itibaren Scientix Projesi Ulusal Destek Noktasıdır.

Scientix Projesi kapsamında, kısa süre önce “COVID-19 salgını sırasında 
öğretmenlerin ders uygulamaları ve eğitim teknolojilerinin kullanımı” konulu, uluslararası bir anket başlatılmıştır. 3-19 yaş arası öğrencilere eğitim veren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitim ve öğretim yapan öğretmenlere yönelik hazırlanan ve http://www.scientix.eu/covid19-survey web adresinden yayınlanan bu anketin Türkçe dilinde versiyonu mevcuttur.

Scientix Projesi tarafından hazırlanan söz konusu anket, COVID-19 salgınını izleyen 
haftalarda öğretmenlerin kullandığı eğitim teknolojileriyle, karşılaştıkları sorunlarla, benimsedikleri çözüm yollarıyla ve paylaşmak isteyebilecekleri önerilerle ilgili bilgi toplamayı amaçlamaktadır. Bu anketin sonuçları, pandemi sürecinde öğretmenleri daha iyi destekleyecek hususları tespit etmeye ve gelecekte yapılacak çalışmaları şekillendirmeye yardımcı olacaktır. Öğretmenlerimiz bu anketi 31 Ekim 2020 tarihine kadar yanıtlayabilir.

Bu sebeple; öğretmenlerimizin http://www.scientix.eu/covid19-survey web 
sayfasından yayınlanan “COVID-19 salgını sırasında öğretmenlerin ders uygulamaları ve eğitim teknolojilerinin kullanımı” uluslararası anketine katılım sağlayabilmeleri için İl Milli Eğitim Müdürlüğünüze bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmenlere söz konusu anketin duyurulması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.