İnsan sağlığına zararlı olmasına rağmen çoğu insanın keyifle tükettiği alışkanlıkta yaptığı bilinen tüketilmesi kanunen küçüklere yasak olan ve belirli ruhsatlara sahip işyerlerinde satışı mümkün olan alkol ürünleri belirli markalar altında satılıyor olsada günümüzde herşeyin olduğu gibi alkolünde sahte merdiven aldı üretimleri yapılarak piyasaya düşük fiyattan sokulup insan sağlığı hiçe sayılıyor.

Asgari ücret 4. toplantı ne zaman, ayın kaçında? Asgari ücret ne zaman belli olacak, kaç toplantıda belli oluyor? Asgari ücret 4. toplantı ne zaman, ayın kaçında? Asgari ücret ne zaman belli olacak, kaç toplantıda belli oluyor?
Kamuajans.com – Son günlerde artan sahte alkol ölümlerinin ardı arkası kesilmezken bir çok ilden ölüm haberleri gelmeye devam ediyor. Vücuda zararlı olmasına rağmen tüketilen alkol birde merdiven altı tabir edilen ortamlarda üretilmesi ölümlere davetiye çıkarıyor.

İnsan sağlığına başlı başına zararlı olan alkol birde sahtesi üretilince tamamen ölümcül durumlara yol açabiliyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde onlarca insanın ölüm haberini televizyon ve gazetelerde duymuştuk. Halen devam eden ve piyasada satılmaya devam ettiği düşünülen sahte içkilerin riski devam ederken vatandaşların alkol alırken dikkat etmesi gereken hususları araştırdık.

-Markanın yazılı olduğu etiketin ve şişenin deforme olmuş olup olmadığı ile bandrolün düzgün yapıştırılmış olmasına özen gösterilmelidir..

-İçki şişesinin üstünde muhakkak hologram bulunmalı.

-Şişenin kapak kodu ve boyun kodu birbirini tutmalı.

-Alkollü içki şişesinin kapak kısmının tutkalla yapıştırılıp yapıştırılmadığına dikkat edilmeli.

-Kapağında enjektör deliğine benzer delik bulunan şişeler alınmamalı.

-Alkollü içkileri, 'TAPDK Satış Belgesi' olan perakende satıcılardan alınmalı.

-Kapağı açık olan alkollü ürün kesinlikle alınmamalı.

-Kapağı kapalı olan, ancak önceden açılmış ve bir biçimde yapıştırılarak tekrar kapatılmış izlenimi veren şişelerdeki alkollü ürünler kesinlikle tüketilmemeli.

-Şişenin önceden kullanılmış olup olmadığına ya da bu izlenimi verip verilmediğine bakılmalı.

-Şişesinin arka yüzünde tüketiciyi bilgilendirme amaçlı Türkçe etiket olmasına özen gösterilmeli.

-Etiket üstünde üretici ya da ithalatçı firma adı ya da adresi bulunmasına dikkat edilmeli.

-Görünür ve belirgin halde bulanıklık, tortu ve fiziki kirlilik içeren alkollü içkiler kesinlikle tüketilmemeli