Hava Durumu

Üniversite Hastanelerinde Görev Yapan Doktorların Ek Ödemelerine İlişkin Soru Önergesi

27/4 Dönemi ve Yasama Yılı 7/45686 Esas Numaralı 25 Mayıs 2021 tarihli Üniversite Hastanelerinde Görev Yapan Doktorların Ek Ödemelerine İlişkin Soru Önergesi BAĞIMSIZ Adana Milletvekili İsmail Koncuk tarafından TBMM'ne sunuldu.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Üniversite Hastanelerinde Görev Yapan Doktorların Ek Ödemelerine İlişkin Soru Önergesi

Ülkemizde ilk kez 2020 yılının Mart ayında görülen Koronavirüs vakası nedeniyle sağlık çalışanlarımızın çoğu enfekte olarak, COVID-19 ile mücadele eden ve üniversite hastanelerimizde görev yapan çok sayıda doktor ve sağlık çalışanı hayatını kaybetti. Canı pahasına gece gündüz demeden çalışan, gerektiğinde sevdiklerinden, ailelerinden aylarca uzak kalan Türkiye'nin dört bir köşesinde üniversite hastanelerinde görev yapan doktorlarımız; ''Ek ödemeyi'' Ağustos ayından bugüne yani altı aydır alamamaktadır.

''Hayat kurtarmak için canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarımıza, günü kurtarma amaçlı yaklaşım sergilemek, çok büyük haksızlıktır.''

Bu bağlamda;

1- Üniversite hastanelerinde görev yapan hekimlerin hak ettikleri ''ek ödemeler'' Ağustos ayından bugüne kadar neden gerçekleşmemiştir?

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.