Sağlıkta Şiddet İle İlgili Kahveci'den Açıklama

Sağlıkta Şiddet İle İlgili Kahveci'den Açıklama

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, kişisel twitter hesabı üzerinden sağlıkta şiddet yasasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''Uzun zamandır sağlıkta şiddet ile ilgili cezaların arttırılması, ertelenmemesi ve paraya çevrilmemesi ile ilgili önerilerimizi “Sıfır Toleranslı Alan Uygulaması”  içinde dile getirip, Tüm devlet kademelerine önerilerimizi sunmuştuk. Son olarak TBMM’ye başvurumuzu da yapmıştık

Nihayet cezaların %50 oranında artırılması, ertelenmesi, paraya çevrilmemesi ve Şiddet uygulayanlara ve yakınlarına mağdur çalışan yerine başka çalışanın hizmet vermesini içeren sağlıkta şiddetin önlenmesine ilişkin düzenleme, YÖK Kanunu ile ilgili Teklife eklenmiştir.

Söz konusu teklifin maddeleri TBMM Genel kurulunda kabul edilmiş olup, teklifin tamamı bugün oylanarak Genel Kuruldan geçecektir. Emeği geçen milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Sağlıkta şiddetin son bulduğu, yapanlarında cezasını ağır biçimde ödediği günleri umarım görürüz.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.