Sağlık Emekçilerinin Sorunları Çözülmeli

Sağlık Emekçilerinin Sorunları Çözülmeli

kamuajans.com - Kamu görevlilerinin haklı taleplerini de dile getiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4688 sayılı yasanın değişmesi gerektiğini belirtti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Sendikacılığın değerini artıracak olan dayanışma aidatı getirilsin ve bu kapsamda toplu sözleşme ikramiyesi 2 kat artırılsın, örgütlenmedeki sınırlamalar kaldırılsın, toplu sözleşmeler haricindeki KİK ve KPDK toplantılarında da bağlayıcı kararlar alınabilsin, yıllardır süren ve kamu görevlileri sendikacılığının elini zayıflatan grev ve siyaset yasağı kaldırılsın" diye konuştu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sağlık emekçilerinin sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerektiğini bu noktada da Sağlık-Sen'in çözüm önerilerinin dikkate alınması gerektiğini belirterek şöyle devam etti: "Sağlık çalışanları sağlıkta dönüşümü başardılar. Türkiye'nin sağlıkla ilgili sorunlarını çözmenin ön şartı ve ilk adımı; sağlık emekçilerinin beklentilerini karşılamak, Sağlık-Sen'in tekliflerini kazanım çizgisine kavuşturmaktır" dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.